Ev / Oyun Haberleri / FIFA 22, Ücretsiz Yeni Nesil Yükseltme Sunmayacak
fifa 22 yeni nesil

FIFA 22, Ücretsiz Yeni Nesil Yükseltme Sunmayacak

Yeni nesil bir yükseltme için FIFA 22 Ultimate Edition’a 700 TL ödemeniz gerekecek.

EA, FIFA 22 oyununun standart sürümünü satın alanlar için ücretsiz yeni nesil yükseltme imkanı sunmayacak. Resmi FIFA web sitesinde yayınlanan sıkça sorulanlar sayfasında EA, yalnızca FIFA 22’nin Ultimate Sürümünü satın alanların yeni nesil konsollarda ücretsiz yükseltme ayrıcalığının olacağını açıkladı.

FIFA 22 Ultimate Sürümü Cep Yakıyor

FIFA 22 Ön Sipariş Ultimate Sürümü ülkemizde 700 TL olarak açıklandı. Eğer EA Play üyesiyseniz, sizlere %10 indirim sunulacak. Bu da FIFA 22 Ultimate Edition’ın 630 TL’ye düştüğü anlamına gelir. Bu nedenle FIFA 22 oyununa yeni nesil sistemlerde satın almak istiyorsanız biraz daha harcama yapmanız gerekecek.

Serinin bir versiyon önceki oyunu olan FIFA 21, geçtiğimiz yıl hayranlarına ücretsiz olarak yeni nesil yükseltme imkanı sunmuştu. Satın alınan FIFA 21 sürümü ne olursa olsun, herkese PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S sürümleri için ücretsiz yeni nesil yükseltme garanti edilmişti. Ancak EA’in bu yeni yaklaşımı, oyunculara daha fazla para harcatacak gibi görünüyor.

FIFA 22 Ultimate Sürümü’nü 11 Ağustos’a kadar ön sipariş veren FIFA hayranları, 1 Aralık’tan itibaren satılmayan bir FUT Kahraman oyuncu ögesi, 4 gün önce erken erişim, FUT Dikkat Çekenler ögesi, TOTW 1 oyuncu ve kiralık Mbappé ögesi, 4.600 FIFA Points gbi ayrıcalıklardan da faydalanacaklar.

FIFA 22, Ekim Ayında Çıkacak

EA, dün itibariyle FIFA 22’nin 1 Ekim 2021’de çıkacağını ve Paris Saint-Germain’in efsane forvet oyuncusu Kylian Mbappé’nin kapak yıldızı olacağını duyurdu. FIFA 22’nin “yeni nesil konsollar ve Google Stadia için en gerçekçi, akıcı ve duyarlı futbol deneyimini” sunmayı vaat eden yeni HyperMotion Teknolojisini vurgulamak için hayranlarına Twitter’dan bir oynanış videosu paylaştı.

FIFA 22, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Origin, Steam, PC ve Google Stadia‘da mevcut olacak.

Hakkında Furkan Akkoyun

8 yıldır internetle haşır neşirim. Oyun oynamayı seven, gündemi takip eden, internette girişimci kavgada çekimser, freelancer iş yapan biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir