Anasayfa > Blog > Flame Nedir? Flamer Kime Denir?

Flame Nedir? Flamer Kime Denir?

Flame nedir, flamer kimdir aslında flame yapan kişiye flamer denir. Flame iste kelimenin İngilizce anlamı ile alakasız olarak kötü davranışlara denir.

flame nedir

Flame Nedir?

Flame kelimesinin kökeni İngilizcedir. İngilizce dilinden Türkçe diline çevirisi “alev” olarak çevrilir. Aslında biz Türklerin kelime dağarcığın da olan “alev atıyorsun kardeşim” cümlesinde ki gibi bir övgü sözcüğü değildir.

Flame bir eylemdir. Flame eylemi bir oyunun diğer oyuncuların moralini bozması ile gerçekleşir. Bu hakaret boyutlarına ulaşan zararlı iletişim biçimini kullanılması oyun yapımcıları ve düzgün oyuncular kınanır ve cezaya tabidir.

Flame’e Nasıl Maruz Kalmam?

Flame zaten kimsenin maruz kalmak istemeyeceği bir şeydir. Önemli olan buna nasıl tepki verdiğiniz değildir. Onun nasıl bir tepki beklediğidir. Flame yapan oyuncu ile iletişime geçmeniz çözüm olmayacaktır. Oyuncunun yazdıklarını görmenizi veya duymanızı engelleyecek bir yönteminiz var ise yapmanız en uygun çözüm olacaktır.

Genelde oyun içerisinde bir şeyleri doğru yapmanız umurunda değilidir. Onun işine gelmeyen bir şey yapmanız sizi hedefi haline getirmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle kendisi ile alakalı olarak yardım etmek dışında bir eylemde bulunmayın ve kendisi etrafta iken riskli hareketler yapmayın.

Flamer Damgası Yemeden Eleştirilebilir mi?

Flamer olmadan eleştiri yapılabilir ama saygı çerçevesinde ve takım arkadaşınızı kırmadığımız dan emin olmamız gerekiyor. Tabi bunu yapmadan önce eleştiri yaptığımız insanın flamer da olmadığından emin olmalıyız. Aksi taktirde yaptığımız yerinde eleştiriler bize flame olarak geri dönecektir. Ve eleştirmeye siz başladığınız için kendinde bu hakkı görecek ve susmayacaktır. O saniyeden sonra en iyi çözüm takım arkadaşımız ile iletişim kanallarımızı kapatmak olacaktır.

Bir flamer kolay kolay ıslah olmaz çünkü yaptığı hareketler yüzünden muhtemelen oyun tarafından cezalandırılmıştır zaten bu sebeple bu onu daha sinirli ve “olsun artık ne olacaksa lan” ruh haline getirir. bu da bir flamer için oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılmaya en yakın olduğu andır.

Bu haberimizde sizlere Flame Nedir? Flamer Kime Denir? hakkında bildiklerimizi aktardık. Başka Bloglara bakmak için linke basabilirsiniz. Görüşmek üzere esen kalın. Görüşlerinizi bize yorumlar kısmından yazmayı unutmayınız.

Hakkında B.Deniz "HayırSever" UYSAL

22 yaşında, Bilgisayar Programcılığı mezunu, rekabetçi oyun seven bir insan evladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir