Anasayfa > Oyun Haberleri > Half-Life: Alyx – İlk Fragman Yayınlandı!

Half-Life: Alyx – İlk Fragman Yayınlandı!

Yakın zamanda sızdırıldıktan sonra açıklanan yeni Valve oyunu Half-Life: Alyx için ilk fragman yayınlandı. Oyun Mart 2020’de geliyor.

Hatırlayacak olursanız yakın zamanda yeni bir HL oyunu ile ilgili sızıntılar gerçekleşmişti. Oyunla ilgili birtakım konuşmalar basına sızdıktan sonra resmi olarak açıklanan yeni Half-Life oyunundan ilk fragman geldi. Sanal gerçeklik tabanlı Half-Life: Alyx, insanı kanser etmeyecek VR mekaniklerine sahip bir oyun gibi gözüküyor. Yayınlanmış olan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Valve, oyunlarının genel dokusunu kaybettirmeden oyun hissiyatını gayet kaliteli bir biçimde veren bir oyun üretmişe benziyor. Sanal gerçeklik tabanlı oyunların oynama zorluğunu fragmandaki gibi hallettilerse bu oyun gerçekten de tutacak gibi duruyor. Bunun önünde gözüken tek sorun herkesin oyunu oynayacak ekipmana sahip olmaması tabii.

half-life: alyx

Oyunu klavye ve fareyle oynayabileceğimiz konusunda kesin bir bilgi olmasa da en azından yakın gelecekte bunun uygulanması pek de kolay gözükmüyor. Oyun çıktıktan sonra gelen ilgi yeterli olursa Valve’dan böyle bir hamle görebiliriz. Bu oyunun ilgiyle karşılanması durumunda Half-Life 3’ün gelip gelmeyeceği de muamma. Elimize yeni bilgiler geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir