Anasayfa > Oyun Haberleri > Hideo Kojima Tweetledi – Yeni Bir Korku Oyunu Mu Geliyor?

Hideo Kojima Tweetledi – Yeni Bir Korku Oyunu Mu Geliyor?

Son günlerde Death Stranding ile gündemde olan oyun yapımcısı Hideo Kojima, attığı tweette yeni bir korku oyunu yapacağının sinyallerini verdi.

Son oyunu Death Stranding üzerine birçok tartışma yapılmış olan Hideo Kojima, oyunla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Kojima, birçok kişinin “kargo simülatörü” olarak nitelendirdiği son oyunu Death Stranding’in günümüz toplumunun eleştirel bir incelemesi olduğundan bahsetmişti. Başka bir açıklamasında da toplumun yeni ürünlere sıcak bakmadığını söyleyerek oyunu eleştirenlere cevap vermişti.

Yılların tecrübesi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte adeta yeni bir korku oyunu yapacağını duyurdu bizlere. En korkunç oyunu yapmak için korku filmlerini izleyip içindeki korku ruhunu uyandıracakmış.

“En ürkütücü korku oyununu yapabilmek için korkunç filmler izleyerek içindeki korku ruhunu uyandıracağım. PT oyununu yaparken THE EYE adlı Tayland korku filmini kiralamıştım ama çok korkunç olduğu için bitirememiştim kendisini. Paket çok korkutucu olduğu için sadece diski kiraladım. Sizce bitirebilecek miyim?”

hideo kojima

İşin içinde Kojima olunca doğal olarak ziyadesiyle kaliteli bir yapım bekliyoruz fakat oyunun yeni bir seri başlangıcı mı yoksa yeni bir Silent Hills oyunu mu olacağını bilmiyoruz. Umarız her halükârda insanların oynarken zevk (korku oyunundan ne kadar alınabilirse) alacağı, kaliteli bir yapıt çıkar ortaya.

En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir