Anasayfa > Listeler > Metal Müzik İle Kutsanmış Havalı Oyunlar

Metal Müzik İle Kutsanmış Havalı Oyunlar

Bu listemiz metalhead kardeşlerimiz için. Bu listemizde metal müzik içeren oyunları derledik. Yani anlayacağınız DAMARLARIMIZA KADAR METAL GİRECEK!

Evet sevgili oyuncular ve metheadler! Bu listemiz öyle bebe oyunları içermiyor. SONUNA KADAR METAL KOKUYOR OYUNLAR! Böyle nasıl anlatsam gitarın tellerini yalıyormuş gibi oluyorsunuz oynarken. Oynarken hikayeymiş, diyalogmuş falan boşverin. Alın elinize silahı herkesi çatır çutur vurun dönüp arkanıza bakmayın bile! Ben Yaşar Usta! Öhöm. Kusura bakmayın söz konusu metal olunca biraz heyecanlandım gaza geldim. Sevgili arkadaşlar bu oyunları oynayın ve oynatın! Oyun dediğin böyle olacak arkadaş! Neymiş efendim Death Stranding oynarken orada kargo taşırken yaratıklar var ama bayıltıyorsun bilmem ne? Kardeşim aldın mı minigun silahını? Kim var kim yok hepsini orada vahşice yok edeceksin! Her yer patlayacak, herkes size yalvarır gözle bakacak! Yine abarttım özür dilerim. Uzatmadan listeye geçelim.

Killing Floor

Tek başınıza korkunç bir mekandasınız. Yanınızda silahlarınız ve biraz da para var. Etrafı keşfedeyim derken bir anda üzerinize akın akın yaratıklar geliyor. Tek yapmanız gereken şey ise hayatta kalmak. Elinize pompalı tüfeğinizi alıp karşınıza çıkan herkesin metal müzik eşliğinde kafasını uçuruyorsunuz. Dalgalar halinde gelen yaratıkları öldürürken arada markete girip yeni silahlar, mermi, sağlık veya mermi alabiliyorsunuz. Oyunun sesini kısıp arkadan Cannibal Corpse açarsanız en iyi deneyimi yaşayabilirsiniz diyebilirim. Malum Cannibal Corpse şarkılarının sözlerine baktığınızda bir hafta yemek yiyemiyorsunuz.

Metal müzik

Doom

Doom serisini bu listede anmazsak olmazdı tabi. 1993 senesinde Id Software tarafından geliştirilen Doom’un müzikleri, popüler metal parçalardan ilham alınarak yapılmıştır. UAC adlı Mars kolonisinde çalışan bir askersiniz. UAC üssündeki amaç Cehennem’den enerji kaynakları toplamak. Tabi ki ters giden deneyler sonucunda Cehennem iblisleri üssü basıyor ve herkesi öldürüyor. Geriye bir tek siz kalınca iş başa düşüyor haliyle. Siz de elinize pompalı tüfeğinizi kaptığınız gibi başlıyorsunuz Cehennem ordusunu yok etmeye. (Retrocuların aklına hemen Evil Dead geldi tabi.) Metal müzik eşliğinde bütün iblislerin kökünü kazımaya çalıştığınız bu oyun serisinin bütün oyunları tıpkı ilk oyunu gibi metal müzik ile kutsanmış durumda. (Özellikle son Doom oyunu.)

Metal müzik

Brutal Legend

Kabbage Boy adlı heavy metal yapan, fakat pek başarılı olmayan bir grubun konserinde başlıyoruz. Karakterimiz Eddie (Iron Maiden göndermesi olduğunu düşünüyorum.) grubun üyesidir fakat kendisi diğerlerinden oldukça arka plandadır. Hatta o kadar arka planda ki kuliste ufak bir görevi üsteleniyor. İşin komik tarafı ise Eddie, bütün gruptan kat kat daha iyi performans sergiliyor (Tek başına!) Konserde herkes coştuğu için sahnedeki bir heykele tırmanan bir grup üyesi tam düşecekken karakterimiz Eddie son anda grup üyesini kurtarır. Kurtarır fakat heykelden kopan bir parça Eddie abimizin kafasına düşer ve kafasını yarar. Kan Eddie’nin lanetli kemerine damlayınca lanet gerçekleşir. Çünkü lanetli kemer Ormagöden adlı bir şeytani tılsımdır. Cehennem’e bir kapı açılır ve kapıdan çıkan bir iblis oradaki herkesi öldürür. Zaten baygın olan Eddie reisi ölü zanneden iblis onu bırakır ve yoluna devam eder. Ormagöden Tapınağı’nda uyanan Eddie’nin tek yapması gereken şey dünyayı Doviculus adlı iblisten kurtarmaktır. Hikaye kısaca böyle. Onun dışında oyunun oynanışı çok lezzetli efendim. Hack and Slash türüne açsanız eğer Brutal Legend oynayıp açlığınızı ziyadesiyle giderebilirsiniz. Oynanış çeşitliliği de bol. Oyunda çok tatlı diyaloglar, seslendirmeler ve gerçekten sağlam mizahı var. Oyunda metal müzik dünyasında tanıdık yüzler de mevcut.  Onun dışında oyun esnasında çalan çok sağlam heavy metal parçaları. Off iblis keserken arkada Motörhead, Manowar, Testament, KISS, Megadeth gibi dev heavy metal grupları çalması çok güzel bir his doğrusu. Oynarken metalin karanlığında şarap içmek gibi… (Tamam tamam susuyorum.) Şaka bir yana oyunda yüzün üzerinde şarkı listesi bulunmakta. Eğer şu ana kadar gaza gelip ellerinizi şimdiden Devil Horns yapmışsanız hiç beklemeden gidin alın derim.

metal müzik

Broforce

Call of Duty: Modern Warfare serisinin iki boyutlu olduğunu  ve metal ile harmanlandığını hayal edin. İşte Broforce tam da bunu sunuyor oyuncularına. Hollywood filmlerinden alışkın olduğumuz ikonik karakterleri barındıran ve ‘Amerika size demokrasiyi getirecek!’ ve ‘Amerikan kardeşliği’  mantığında ilerleyen bu oyunumuz bol bol metal müzik içeriyor. Oyunun teması metalheadlerin aklına direk Manowar’ı getirdiğini biliyorum 🙂

Metal müzik

Postal 2

Çoğunuzun eskiden zevkle oynadığı, içindeki psikopatı çıkardığınız bu oyunu anmazsak olmaz. Postal 2, başlangıçta her ne kadar basit gibi gözükse de ilerleyen bölümlerde oyun gittikçe ilginçleşiyor doğrusu. Oyunda havalı sesiyle kaoslar yarattığımız Postal Guy ile aynı zamanda sağda solda duyduğumuz ya da bazı görevlerde yer alan metal müzik arşivine bir göz atıyoruz. Özellikle de Postal 2: Paradise Lost’un sonunda çalan Stands With Fists adlı (underrated) grubun “When It Comes On” adlı parçası beni büyülemişti.

Metal müzik

Painkiller: Hell and Damnation

Şeytanlar tarafından kaçırılan eşimizi kurtarmaya çalışan bir adamız ve kurtarmak için Cehennem’e gidiyoruz. Tıpkı Killing Floor’daki gibi dalgalar halinde iblisler geliyor. Bizim görevimiz ise bütün bu iblisleri havalı şekillerde metal müzik ile öldürmek!

Metal müzik

Rock ‘N’ Roll Defense

Eğer metalhead olarak pop dinleyenlerden nefret ediyorsanız bu oyun tam size göre efendim. Oyunda metal konserini engellemeye gelen pop dinleyicilerini stratejik bir şekilde yok ettiğiniz bu oyunda çok güzel müzikler var doğrusu. Oyunun soundtrack listesini bile satın almayı düşündüm. Metal müzik ile pop dinleyicilerini ağlattığınız bu oyunda çok eğleneceğinizin garantisini veriyoruz.

Metal müzik

Evet bir listemizin daha sonuna geldik. Metal müziğin göbek attığı bu oyunlara göz attık ve bu listeyi yaparken çok eğlendiğimi söyleyebilirim. Umarım siz metalhead kardeşlerimiz de eğlenerek okumuştur hatta okurken birkaç parça dinlemiştir diyor ve listemize burada nokta koyuyoruz. Sizin bu listeye eklemek istediğiniz oyunlar varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar efendim. Esen kalınız!

 

 

 

 

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir