Anasayfa > Listeler > Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 2

Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 2

Mortal Kombat karakterleri hakkında bilgilere ve hikayelerine devam ediyoruz!

Evet efendim bir önceki listemizde Mortal Kombat karakterleri hakkında bilgileri ve hikayelerini derledik. Bu listemizde devamını derledik. İyi okumalar.

Sub-Zero:

Kendisi Lin Kuei’nin lideridir. Hatta bu Çinli abimiz  Grandmaster Sub-Zero olarak anılıyor. Scorpion, abisini [Bi Han (Noob Saibot)] öldürdükten sonra klanını başına geçiyor. Scorpion tarafından ailesini öldürme nedeniyle suçlanıyor Sub-Zero abimiz. Kendisinin yetenekleri, buz atma, yeri dondurma, buzdan silah yapmadır. Kendisi oldukça ağırbaşlı, sakin, yardımsever ve merhametli bir üstadımızdır. Fakat düşmanlarına da büyük korkular saçıyor.

Mortal Kombat Karakterleri

Sonya

Kano’nun peşinden koşan ve Shang Tsung’un adasına kadar takip eden bu hanım ablamız Amerika’nın özel kuvvetlerin generalidir. Ekibinden Jackson Briggs (Jax) ile çalışıp, Earthrealm’i koruyor. Aynı zamanda Kano’yu da yakalamaya gayret gösteriyorlar. Kendisinin enerji yüzüğü, ölümcül öpücüğü ve güçlü tekmeleri vardır.

Mortal Kombat Karakterleri

Shinnok

Kendisi bir Elder God’dır. Elder Godlara bir gün güç için ihanet ettiğinden Netherrealm’a sürüklenip hapis edilmiştir. Netherrealm’dan Quan Chi yardımıyla çıkınca tek amacı Elder Godlardan intikam alıp, amuleti ele geçirip, bütün diyarların hakimi olmaktır. Kendisi başka karakterlerin hareketlerini çalabiliyor, yer altından devasa bir iskelet el çıkartıyor ve büyü topu atabiliyor. Bana soracak olursanız Shao Kahn’ın tırnağı bile olamaz.

Mortal Kombat Karakterleri

Kung Lao

Raiden’ın sevdiği bir diğer öğrencisi de Kung Lao’dur. Shaolinlerin arasında (Liu Kang’den sonra.) en iyilerindendir. Ustası Raiden’ın yanında Earthrealm’ı koruyor. Çinli delikanlı  kafasına taktığı bıçaklı şapkayı fırlatıyor, ışınlanıyor, hızlı yumruk atıyor, havada iki tekme atabiliyor ve şapkasını türlü türlü biçimlerde rakiplerine karşı kullanmaktan çekinmiyor. (Şapkasından tavşan bile çıkarabiliyor.)

Mortal Kombat Karakterleri

Mileena

Kendisi Shao Kahn’ın prensesidir. Outworld’un da prensesidir hatta. Bana göre oyunun en güzel karakteridir. Dişleri upuzun ve sivridir. Çok da bakımlıdır hanım kızımız. Üvey kardeşi Kitana ile arası biraz limonidir. Özel hareketleri ışınlanıp tekme atma, bıçak fırlatma, yamyamlık güçlerini kullanmaktır. Evet yamyamlık dedim. O sivri dişlerle başka ne yapılabilirdi ki?

Evet Mortal Kombat karakterleri listemizin sonuna geldik. Sizin de bu listede sevdiğiniz karakterler varda yorum kısmında belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar efendim. Esen kalınız!

 

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir