Anasayfa > Listeler > Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 3

Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 3

FATALITY! Mortal Kombat karakterleri listemize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Evet efendim! Bu listemizde Mortal Kombat karakterlerinin kanlı geçmişine bakmaya devam ediyoruz. Herkese iyi okumalar efendim!

Jax

Sonya’nın ekip arkadaşı kara çocuk Jax, Earthrealm’i korumak için görevlendirilmiş Amerika’nın özel kuvvetlerinde çalışan bir  askerdir. Kendisi aynı zamanda boksördür. Kendisinin yetenekleri robotik kolundan ışın atma, havaya kaldırıp suratına üst üste vurma, rakibini havada tutup belini kırmaktır.

Mortal Kombat Karakterleri

Kitana

Bu ablamız Edenia krallığının prensesidir. Shao Kahn abimiz Edenia krallığını ele geçirince Enedia kralını öldürüp Sindel’i karısı yapıyor ve Kitana’yı kızı olarak alıyor. Kitana da Shao Kahn’ın turnuvalarında yer alıyor ve yeteneklerini konuşturuyor. En büyük yeteneği ise ustaca yelpaze kullanmak. Yelpazelerle hortum oluşturmak, fırlatmak gibi birçok yeteneği var yengemizin. Yenge dedim çünkü kendisi Liu Kang’in sevgilisidir 🙂

Mortal Kombat Karakterleri

Jade

Jade ablamız oyundaki en güzel karakterlerden biridir. Kitana gibi kendisi de Edenia’dan gelmiştir. Aynı zamanda Kitana’nın en yakın arkadaşıdır. Kotal Kahn’ın sevgilisi olup (evet biliyorum iğrenç.) yetenekleri ise bıçaklı bumerang atmak, demir çubuk kullanmak ve yeşil bir kalkan oluşturup ölümsüz olmaktır (kısa bir süre için.)

Mortal Kombat Karakterleri

Reptile

Reptile’ın amacı soyunu devam ettirmektir. Kendisi sürüngenlerin son örneğidir (ve buna rağmen Mortal Kombat turnuvasında.) Shao Kahn’ın emri altında çalışan bu abimizin yetenekleri ağzından zehir atmak, zehir topu atmak, pençe atmak, yerde kaymaktır.

Mortal Kombat Karakterleri

Ermac

Ermac, oyuna bir hata sonucu eklenen bir karakterdir. Mortal Kombat 1’de Scorpion bazen kırmızı olup ekranda “Ermac Wins” yazısı çıkıyor. Yapımcı abi Ed Boon bunu komik bulup bu karakteri resmi bir karakter yapıyor. Kendisi bir mumya (en azından son oyunlarında.) Outworld diyarında Shao Kahn için savaşıyor. Kendisi başkaların ruhlarıyla beslenip onlarla yaşanıyor. Hatta konuşurken Tanrı misali ‘ben’ yerine ‘biz’ diye hitap ediyor. Kendisinin yetenekleri, ruh topu fırlatmak, ışınlanmak, uçmak, rakibini havaya tutup yerden yere vurmak gibidir.

Mortal Kombat Karakterleri

Evet bir listemizin daha sonuna geldik. Sizin de bu listede sevdiğiniz Mortal Kombat karakterleri varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar efendim. Esen kalınız!

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir