Anasayfa > Listeler > Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 4

Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 4

Çanlar çalıyor. Bu da demek oluyor ki Ölümcül Dövüş zamanı! Mortal Kombat karakterleri ve hikayeleri serisine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Mortal Kombat’ın hikayesi her ne kadar çok geride kalsa da (oyuncular pek önemsemiyor aslında.) biz bu seride hikayenin derinine iniyoruz. İyi okumalar.

Cyrax

Oyun serisindeki ilk robot ninjalardan birisidir. Önceden insan olarak Lin Kuei’nin bir ninjası olan Cyrax, Güney Afrikalı’dır. Arkadaşı Sektor ile buz gücünün aksine teknolojik eşyaları bulunduruyorlar. Cyrax ve Sektor Lin Kuei’nin gelişmesi gerektiğini, bunun için klandaki herkesin robotlaşmasını  savunmuşlardır. Fakat klan ikiye bölünmüştür. Robotlaşmayı savunanlar ve savunmayanlar. Savunan kısım üstat Sub-Zero liderliğinde çoğunluktadır. Lin Kuei’de iç karışıklıklar olunca Cyrax ve ekibi karşı tarafa düşmanlığını ilan etmiştir. Özel hareketleri karnından bomba atmak, karnından dönen bıçak çıkarmak, karnından yeşil bir ağ çıkarmak gibidir. Robot takım insanları zor yollarla robot yapmaya çalışıyor. (Sub-Zero dahil)  Vay arkadaş ya Sub-Zero hem Scorpion manyağıyla hem de kendi klanıyla uğraşıyor. Adamsın üstat!

Mortal Kombat Karakterleri

Smoke

Smoke, Lin Kuei’nin başka bir ninjasıdır. Kendisinin buz gücünden çok duman güçleri vardır. Sağından solundan duman fışkıran karakterimiz, robotlaşma savaşında karşı çıkan taraf olmasına rağmen Cyrax ve ekibi zorla onu robot yapmıştır ve robotların ekibine dahil etmiştir. Kaynaklarda Çekoslavakyalı olduğu yazan Smoke’un özellikleri, spear (ya hadi hareketi çaldın bari Scorpion’un sesini çalma değil mi?), teleport, görünmezlik, duman bombası gibidir.

Mortal Kombat Karakterleri

Sheeva

Goro ve Kintaro’nun soyundan gelen ve sağda solda “For the Shao Kahn” diye gezen bir hanım ablamızdır kendisi. Outworld diyarında Shao Kahn’a hizmet ediyor kendisi. Zorlasa çıplak gezecek olan bu güzellik, dört kola ve hayvani bir güce sahip diyebiliriz. Sheeva’nın özellikleri, elinden güç topu atmak, Goro gibi rakibinin üzerinde zıplamak, rakibini havada tutmak gibidir.

Mortal Kombat Karakterleri

Motaro

Eğer mitolojileri takip ediyorsanız Motaro’yu Centaur’a benzetebilirsiniz. Zaten Centaur’dan esin alınan bu karakter Outworld diyarında Shao Kahn için savaşıyor.  Mortal Kombat   Annihilation filminde çok rezil bir haldeydi. Hatırlamak bile istemiyorum. Kendisinin özellikleri kuyruğunu savurmak, kuyruğundan enerji topu atmak, tepik atmak gibidir.

Kintaro

Kintaro, Outworld dünyasında Shao Kahn için çalışan başka bir mini boss karakterdir. Kintaro her ne kadar Goro ve Sheeva’nın soyundan gelse, dört kollu olsa da görünümü tıpkı bir kaplan gibidir. (Hatta Mortal Kombat 9’da bir şekilde ona babality yaparsa mama kabından süt içiyor.) Bu pisiciğin özel hareketleri, ağzından alev üfleme, rakibinin üstünde zıplama, elinden enerji topu atmak, rakibini tutup yere çalmak gibidir.

Mortal Kombat Karakterleri

Evet bir listemizin daha sonuna geldik. Bu listemizde Mortal Kombat karakterleri ve hikayelerini sizler için derledik. Sizin de bu listede sevdiğiniz karakterler varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar efendim. Esen kalınız!

 

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir