Anasayfa > Listeler > Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 5 (SON)

Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri 5 (SON)

Kan son kez damlayacak! Mortal Kombat karakterleri listemizin son bölümüne geldik. Karakterleri ve hikayeleri derlemeye devam ediyoruz.

Bu listemiz diğerlerinden farklı. Çünkü bu serinin son bölümünde büyük abileri koymayı tercih ettim. Son bölüme yakışır bir liste olsun istedim.

Kabal

Kabal, Özel Kuvvetlerde çalışan birisidir. Amerika’ya saldıran Outworld güçlerini durdurmaya çalışan Özel Kuvvetler doğal olarak birçok asker kaybetti. Birçoğu da kalıcı hasarlar gördü. Tıpkı Kabal gibi. Savaş esnasında Kintaro, Kabal’ı ağzıyla diri diri ateşe verdi. Uyandığında kendini Kano’nun mekanında bulan Kabal, suratında bir maske olduğunu fark etti. Kano, bu maskeyi onun için tasarladığını söyledi.  Maske, Kabal’ın daha rahat nefes almasını sağlıyor (Aynı zamanda korkunç suratını saklıyor.) Maskeden başka iki tane kılıç ve hızlı gitmesi için ekipman veriyor. Kano’nun sonunda bir işe yaradığını gördük sayın oyuncular! Kendisine yardım ettiği için Kano’nun safına (Black Dragon klanı) geçen Kabal’ın özellikleri hız gücüyle hortum yaratma, mor bir enerji fırlatıyor, kılıçlarını kullanıyor ve maskesini çıkarıp rakibini korkudan öldürüveriyor.

Mortal Kombat Karakterleri

Goro

Yarı insan yarı ejderha olan bu dört kollu Goro efendi, oyundaki en güçlü mini bosslardan birisidir. Outworld dünyasının yer altı prensi olan bu abimiz aynı zamanda Shao Kahn’ın en güvendiği adamıdır. Her ne kadar yeni oyunlarda nerflense de vahşetinden ödün vermiyor Goro. Yetenekleri ise rakibinin üstünde zıplama, elinden enerji topu atma, rakibini üst üste yumruklayıp yere çalma gibi tabiri caizse hayvanidir.

Mortal Kombat Karakterleri

Shang Tsung

Oyundaki en önemli ve güçlü karakterlerden birisidir Shang Tsung. Mortal Kombat serisinin ilk boss karakteri olma unvanını taşıyan bu ihtiyar büyücü arkadaş, dövüşçüleri kendi adasına getirip Mortal Kombat turnuvası ve elbette Earthrealm’ı alma peşindedir. Tabi Liu Kang sağ olsun bu kötü büyücüyü durdurduktan sonra Shao Kahn bunu idam etmeye hazırlanır. Çünkü ona verdiği bu kutsal görevi yerine getiremez. Shao Kahn’a yalvaran Shang Tsung kendisini affettirmeyi başarmış ve ikinci bir şans kazanmıştır. Fakat bu sefer tahtta Shang Tsung yerine Shao Kahn var. Shang Tsung ise daha genç bir kılıkla turnuvada yer alır. Yetenekleri ise rakibinin kılığına girme (yeteneklerini çalma dahil) ruhlarını emme, yanan kuru kafa atma (yerden bile çıkabiliyor) gibidir.

Mortal Kombat Karakterleri

Noob Saibot

Gerçek adı Bi-Han olan bu eski Lin Kuei ninjası (orijinal Sub-Zero’dur bu abimiz.) oyunun en gizemli karakteridir. Simsiyah ve korkunç bir görünüşü vardır. Hikayesi şöyle. İlk turnuvada Scorpion bildiğiniz gibi intikam ateşinden delirmiş ve Bi-Han’ı (Sub-Zero) öldürmüştür. Quan Chi tarafından Netherrealm’de Noob Saibot adıyla tekrardan diriltmiştir. Fakat artık kötülerin tarafındandır Bi-Han çünkü Quan Chi ona güçlü bir büyü yapmıştır. Artık buz güçleri yerine gölge güçleri vardır. Bu sırada boş kalan Lin Kuei liderliğini kardeşi Kuai Liang üstlenmiş ve abisinin lakabını kullanmıştır. Özellikle Scorpion’a karşı büyük bir kin beslemektedir (haklı olarak.) Fakat işin ilginç tarafı karanlık tarafta olduğu için kendi kardeşinden de nefret etmektedir. Bir ara Noob Saibot, Smoke ile çalışıyorlardı nedense. İsimi ise Noob Smoke olarak geçiyordu. İyi ki sonradan vazgeçmişler bu fikirden. Mortal Kombat Deception ve Mortal Kombat Armageddon’da yer alan bu karakterlerden Smoke bazı kaynaklarda memleketi Türkiye/Ankara olarak geçiyor (Hemen bayrakları asın gençler.) Noob Saibot’un  yetenekleri ise portal açma, ışınlama, havada tutma, kendi gölgesinden yardım alma, mavi bir gölge topu atma gibidir. “We share blood. We are not brothers.”

Mortal Kombat Karakterleri

Shao Kahn

Gel gelelim bu aslan yiğide. Neredeyse bütün karakterlerden bahsederken bir şekilde bu aslan parçasına da değiniyoruz. Çünkü oyundaki en iyi karakterlerden birisi de ondan. Kotal Kahncılar lütfen oturup ağlasınlar çünkü bu adam her ne kadar kötü olsa da oyunun en havalı karakterlerindendir arkadaş. Raiden’in kardeşi olan bu yiğidin tek amacı bütün evrenlerin hakimi olmaktır. Mortal Kombat turnuvasını da bahane olarak kullanıyordur. Edenia’yı ele geçirirken Edenia kralını öldürüp karısını kendi karısı yapıp kızını da kendi kızı yapmıştır. Tam bir hanzo! Yetenekleri ise mızrak atma, balyozunu kullanma, arada maç ortasında rakibiyle alay etme, omuz atma, kaskından enerji topu çıkarma gibidir. Aslandır koçtur bu adam! Oyundaki en iyi boss karakterdir!

Mortal Kombat Karakterleri

Evet bir listemizin daha sonuna geldik. Bu listede sevdiğiniz Mortal Kombat karakterleri varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. Herkese iyi oyunlar efendim. Esen kalın!

 

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir