Anasayfa > Blog > Oyunlarda Save Nedir? Ne Demektir?

Oyunlarda Save Nedir? Ne Demektir?

Oyuncuların karşısına sıklıkla çıkan kelimeler arasında yer alan save nedir? Ne demektir? Detaylar yazımızda.

Oyunlarda save bulunulan yerde kayıt almak anlamına gelir. Save yaparak oyundan çıkıp tekrar girdiğimizde kaldığımız yerden devam edebiliriz. Günümüzde çoğu oyun bunu önemli anlardan önce ve hatta sürekli olarak otomatik bir şekilde yapıyor. Tabii geçmişte böyle bir durum söz konusu değildi, manuel olarak kayıt almamız gerekiyordu, bunu bazen belirli konumlara giderek, bazense oyunu durdurup menüz üzerinden yapabiliyorduk. Günümüzün retro oyunlarında da bunu görmek elbette mümkün. Eğer benzeri kelimelerle ilgili sorularınız varsa sitemizin blog kategorisine göz atmayı unutmayın.

CS GO Save Nedir?

CS GO gibi rekabetçi fps oyunlarında Save önceki açıklamamızdan daha farklı bir anlama sahip dersek yalan olmayacaktır.

Counter Strike: Global Offensive’de eğer takım arkadaşlarınız sizden Save yapmanızı istiyorlarsa, kuytu bir yere geçip sahip olduğunuz silahları korumanızı istiyorlar anlamına geliyor. Oyun ekonomisi ve bu ekonominin yönetimi açısından oldukça önemli bir hamle olduğunu belirtmemizde fayda var.

SaveButonu olarak sitemizde yayınlanan ilk içeriklerden birinde sitemizin adında da yer almakta olan bir kelimeyi açıklamış olmak bizi oldukça sevindirdi diyebilirim. Umarım okurlarımız Save nedir ve save türkçe anlamı nedir gibi sorularına da cevap bulmuşlardır.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir