Anasayfa > Listeler > Oyunlardaki En İyi Nükleer Bomba Sahneleri

Oyunlardaki En İyi Nükleer Bomba Sahneleri

Günümüz oyunları oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu hepimiz iyi biliyoruzdur. Üstüne güzel patlamalar ekleyince gözlerimiz için tam bir grafik şöleni oluyor tabi. Fakat bu listede sıradan patlamaları değil nükleer bomba sahnelerini derlemeyi tercih ettim. Çünkü abartı her zaman daha iyidir.

Bu listedeki sahneler tamamen rastgele bir şekilde sıralanmıştır. Listeye bilerek pek bilinmeyen sahneleri ekledim ki biraz farklı, birazcık ilginç ve sevgi dolu bir liste olsun istedim. Patlamaya hazırsanız eğer listeye başlayalım 🙂

Postal 2: Paradise Lost

Postal 2’nin devamı niteliğinde yayınlanan Postal 2: Paradise Lost oyununun bir sahnesinde köpeğimiz Champ ile berbat olmuş kasabayı tamamen silmek için kasabaya bir nükleer bomba atarlar ve hiçbir şey olmamış gibi rahatça izlerler.

Nükleer bomba

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty,  genelde ülkelerden linç yiyen bir markadır. Çünkü savaşları anlatırken birçok rahatsız edici sahne ya da politik sahneler barındırıyor. Modern Warfare serisi ise isminden anlaşılacağı üzere modern savaşları ele alıyor. Haliyle tüm oyun “Amerika size demokrasiyi getirecek! Kahrolsun kötü adamlar yaşasın kahraman Amerikan askerleri!” kafasında ilerliyor. Orta Asya’nın bir ülkesinde çıkan darbeler sonucunda oluşan tehditleri yok etmeye çalışan Amerikan askerlerini oynadığımız oyunun Shock and Awe adlı bölümünün sonunda kötü kalpli adamcıklar Khaled Al-Asad’ı öldürmememiz için tam görev yerinden ayrılacakken tam ortaya bir nükleer bomba salıverirler ve bütün takım oracıkta canını verir. Aynı zamanda çok duygusal bir andır. Paul Jackson adlı başrol karakterimiz burada ölüyor. Call of Duty: Modern Warfare Remastered versiyonunu oynayınca gerçekten çok etkileniyorsunuz atmosferden. Grafiksel açıdan çok güzel tasarlamışlar remastered versiyonunu.

nükleer bomba

Mortal Kombat 3

Mortal Kombat evreninde Smoke adında bir Lin Kuei ninjası, cyborg ordusu tarafından robotlaştırıldıktan sonra doğal olarak robotik özelliklere de sahip oluyor. Kendi yeteneklerinin yanı sıra vücudunda taşıdığı silahlar da rakiplerini yok etmekte yardımcı oluyor. Mortal Kombat 3’de yer alan (robot) Smoke ile yapabileceğiniz bir fatality sahnesinde karnından çıkardığı bombalar nükleer bomba etkisi yaratıp Dünya’yı havaya uçuruyor. Evrendeki en ilginç fatality sahnelerinden birisidir.

nükleer bomba

The Punisher

Ailesini öldürenlerin peşine düşen Punisher, Amerika’ya nükleer bomba atmaya hazırlanan Rusların peşine düşer. General Kreigkopf ve The Russian’ın liderliğinde işlenen bu planı durdurmak için Grand Nixon Island’a gider. Yolda Nick Fury ile karşılaşan Punisher, Kreigkopf ile Russian’ı öldürüp nükleer bomba koordinatlarını değiştirip bombayı tekrardan adada patlamasını sağlamışlardır. Nick Fury ile birlikte bir uçağa binip adadan uzaklaşırken arkada nükleer bombanın patlayışını aşırı havalı bir şekilde biz oyunculara sunuyor.

nükleer bomba

Call of Duty: Black Ops 2

Oyunun multiplayer modunda Nuketown adlı haritayı oynadığınızda skor tablosunu göreceksiniz. Skor tablosunu incelerken arkadan bir nükleer patlamaya da şahit olacaksınız. Adından da zaten anlaşılacağı gibi nükleer bombanın barındığı bir kasabada mücadele ediyoruz. Son zamanlarda bu haritayı Call of Duty: Mobile adlı mobil oyunda görmek mümkün.

nükleer bomba

Bir listemizin daha sonuna geldik. Listemizde bol bol patlamalar gördük, tabiri caizse içimiz dışımız bomba oldu, nükleer kusuyoruz diyebiliriz. Sizin de eklemek istediğiniz oyunlar varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın efendim. Herkese iyi oyunlar. Esen kalınız!

 

Hakkında Harun Refik Çiftci

Oyunlarla bir bebekken elime tutuşturulan çakma Nintendo kolu ile tanıştım. Retro oyunlara ve Slasher filmlere hayran bir şahıs. FPS aşığı olduğum doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir