Anasayfa > Blog > Reddit Hesabı Nasıl Açılır? Reddit’te Nasıl Hesap Açılır?

Reddit Hesabı Nasıl Açılır? Reddit’te Nasıl Hesap Açılır?

İnterneti sallayan birçok içeriğin ilk adresi Reddit, gün geçtikçe büyüyen bir sosyal platform. Peki bu platformda aktiflik göstermek için Reddit hesabı nasıl açılır?

ABD merkezli sosyal medya platformu Reddit, birçok subreddit’ten (Alt-reddit) oluşan, herkesin kendi ilgi alanına göre paylaşımlar yapabildiği ve istediği paylaşımları beğenerek öne çıkarabildiği bir site. Site birçok sosyal grubu yelpazesi altına almasına rağmen ana kullanıcı kitlesini meme’lerden (yazılı resim) ve oyunlardan hoşlanan gençler oluşturuyor. Bu sebeple sitenin genelde akranımız olan kullanıcıları tarafından üretilen içeriklerle yerel sosyal medyada sıklıkla karşılaşıyoruz. Siz de bu sitede bir hesap açıp aktif olmak istiyorsanız alttaki basit adımları izleyerek hemen bir Reddit hesabı sahibi olabilirsiniz.

Reddit Hesabı Nasıl Açılır?

  • Öncelikle Reddit’in sitesine buraya tıklayarak erişiyoruz. Ana sayfada karşımıza günün popüler gönderileri çıkıyor. Sağ üstteki “Sign Up” butonuna tıklayarak kayıt olma sekmesine giriyoruz.

sign up

  • Sign Up butonuna tıkladıktan sonra karşımızda ana sayfa üzerinde e-postamızı girmemizi isteyen bir sekme beliriyor. Boşluklu alana Reddit’e kaydolmak istediğimiz e-posta adresini girip “Next” butonuna tıklıyoruz.

email reddit

  • E-postamızı girdikten sonra ise kullanıcı adımızı ve şifremizi belirlememiz gerekiyor. Next tuşuna bastıktan sonra karşımıza çıkan ekranda “Username” kısmına kullanıcı adımızı, “Password” kısmına da kullanmak istediğimiz parolamızı yazarak devam ediyoruz.

username

İşte bu kadar! Son aşamada ise karşımıza çıkan sekmede ilgimiz olan konularla alakalı subreddit’leri takip ederek Reddit ana sayfamızı biraz renklendiriyoruz. Reddit’in bize önerdiği birçok subreddit arasında seçim de yapabilirsiniz, sekmeden çıkıp arama kısmında istediklerinizi de bulabilirsiniz. Ana sayfa ayarlarından Popular gibi alt başlıklara girerek bütün Reddit kullanıcılarının beğenileriyle oluşmuş bir paylaşım silsilesini incelemek de seçenekleriniz arasında tabii.

subreddit

İyi eğlenceler demekten başka bir şey kalmıyor bize de o zaman. Bunun gibi bilgilendirici yazılar için blog kategorimizi takipte kalabilirsiniz, iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir