Anasayfa > Blog > Rush Ne Demek? CS:GO Rush Nedir?

Rush Ne Demek? CS:GO Rush Nedir?

Özellikle CS:GO gibi silahlı taktiksel oyunlarda bolca kullanılan bir terim olan “Rush” ile illaki karşılaşmışsınızdır. Peki Rush ne demek biliyor musunuz?

Rush Ne demek

Rush Ne Demek?

Birçoğunuz rush kelimesinin anlamını biliyordur zaten fakat bilmeyen arkadaşlarımız da bu yazı vesilesiyle öğrenmiş olacaktır. Genelde CS:GO oyununda Ruslar tarafından kullanılarak karşımıza çıkan kelime, Fransızca ruser kökünden türemeye başlamış ve en son da İngilizceye ruse, ardından da rush olarak geçmiştir. Rush,bir yere hızlıca yetişmek” anlamına gelir ve oyunlarda kullanılan anlamı da çok farklı değildir. Gerçek hayatta bir şeyi serice yapmak, yetiştirmek, aceleye getirmek anlamına gelen terimin oyunlardaki anlamı da aynıdır. Yani terimi oyuncular olarak çok da farklı bir biçimde kullanmıyoruz. PUBG, CS gibi oyunlarda “Rush”, rakibin kendine gelmesine imkan bile vermeyecek kadar hızlı bir biçimde saldırmak anlamına gelir. Yani Rus takım arkadaşlarınız “Rush B” diye tuttururken B’ye o kadar hızlı gidelim ki felekleri şaşsın, hemen alalım rauntu demek istiyorlar aslında. Siz de bu terimi uygun yerlerde kullanarak takım arkadaşlarınıza taktik verebilirsiniz.

Rush Taktikleri

CS:GO’da veya herhangi bir oyunda rush yapmak istiyorsanız bazı taktikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Gelin bu yöntemlere beraber bir göz gezdirelim sizlerle:

  • Stratejik düşünün.

Hızlı bir şekilde davranmanız gerekiyor fakat bunun sizi düşünmekten alıkoymasına izin vermeyin. Her zaman bütün olasılıkları masaya yatırın ve zaman kaybetmeden mantıklı düşünerek karar verin.

  • Bomba kullanın.

Hızlı manevralarda rakibin görüşünü ve imkanlarını kısıtlamak işinize yarayacaktır. Düzgün yerlere atacağınız flaş bombaları rakibin imkanını kısıtlayacaktır ve sizin daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

  • Rakibinizin savunma yapmasına izin vermeyin.

Rushlamanın olayı da budur zaten, rakibin pozisyon almasına bile izin vermeyecek kadar hızlı davranıp önemli noktayı ele geçirmek. Bunu düzgün bir şekilde yapacak kadar hızlı olursanız hiçbir rushınızda başarısız olmazsınız.

  • Rush’ın ne olduğunu öğrendiğinize göre aldığınız taktikleri takım arkadaşlarınızla paylaşarak kullanıp oyunda üstünlük sağlayabilirsiniz. Daha çok bilgilendirici yazı için blog kategorimizi buradan takip edebilirsiniz. Hepinize SaveButonu olarak iyi oyunlar diliyoruz. Rushta başarılar 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir