Ev / Oyun Haberleri / Skyrim’in Mühürlü Kopyası Açık Artırmada 600 Dolara Satıldı
skyrim fiziksel kopya

Skyrim’in Mühürlü Kopyası Açık Artırmada 600 Dolara Satıldı

Bir oyuncu The Elder Scrolls V: Skyrim fiziksel kopya için 600 dolar ödedi. Oyunun kapalı Xbox 360 kopyası açık artırmada 600 dolara satıldı.

Axios, Xbox 360‘taki The Elder Scrolls V: Skyrim’in mühürlü bir kopyasının 600 dolara satıldığını bildirdi. The Elder Scrolls V: Skyrim Kasım 2011’de Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürüldü ve 10 yıllık süreçte birçok farklı konsol için çıkış yaptı. Video oyun dünyasına adını altından harflerle kazıyan yapımın mühürlü kopyası 600 dolara alıcı buldu. Oyunun tüm DLC’lerini içeren Enhanced Edition ise şu anda Game Pass abonelik servisinde mevcut.

Skyrim Fiziksel Kopya İçin Biçilen Fiyat 600 Dolar

Birinin yıllar önce çıkmış bir oyunun mühürlü kopyasına bu kadar para vermesi ise soru işaretlerine sebep oldu. Genel oyuncu kitlesine bu durum mantıksız gelse de aslında hem maddi hem de manevi tarafta fiziksel kopyanın büyük kıymeti bulunuyor. Söz konusu kopya, oyunların durumunu değerlendiren ve böylece ne kadar değerli olduklarını belirleyen bir hizmet olan Wata Game‘dan 9.2 puan aldı. 10 üzerinden 9,2’nin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen benzer bir durumda hala birkaç kopya var.

Yabancı kaynaklar, Skyrim’in yakın zamanda satılan kopyasının, şuanki sahibi tarafından en az 900 dolara açık arttırmaya konulacağını düşünüyor. Ancak sahibi, dokuz yaşında olan 600 dolarlık yeni oyununu satmayı düşünmüyor gibi görünüyor. Bu yüzden oyunu satışa çıkarmaları için bundan biraz daha fazlası gerekebilir. İyi durumdaki eski oyunlar için pazar şu anda çok sıcak ve insanlar bu trendi yakaladığında, tavan arasında unutulmuş oyunlar değer kazanmaya başlayacak. Bu bağlamda Super Mario 64’ün yüksek rekoru uzun süre dayanmayacağını da söyleyebiliriz.

Hakkında Furkan Akkoyun

8 yıldır internetle haşır neşirim. Oyun oynamayı seven, gündemi takip eden, internette girişimci kavgada çekimser, freelancer iş yapan biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir