Anasayfa > Blog > Steam indirimleri ve türleri nelerdir?

Steam indirimleri ve türleri nelerdir?

Bilgisayar oyuncularının en yoğun olarak kullandığı platform olan steam indirimleri, steam indirim tarihleri ve türleri nelerdir?

Steam indirimleri oyunculara ucuz fiyatlandırmalar ile birçok oyunu kütüphanelerine ekleme fırsatı tanıdığı için oyun dünyasının önemli anları arasında sayılabilir. Peki indirimler için belli tarihler var mı? Üzülerek bu soruya hayır yanıtı vermemiz gerekiyor. Fakat yine de net tarihler olmasa da belirli tarih aralıkları ve indirim türleri var. Buradan çıkarım yaparak, senede 4-5 kere yapılan büyük steam indirimleri ayağınıza kadar gelebilir ve kütüphaneniz güçlü markaların ucuz oyunlarıyla dolup taşabilir.

Steam fırsatları ve tarih aralıkları

Steam’de belirli başlı indirim türleri var. Öncelikle bu türlerden bahsedelim dilerseniz. Steam’de mevcut bulunan mevsim dönemi indirimleri adını en çok duyduğumuz indirimler arasında diyebiliriz. Örneğin steam yaz indirimleri oyuncuların en çok işine yarayan ve tatil döneminde oynayacakları oyunları temin ettikleri dönemdir. Kış ve bahar indirimlerinde de fiyatlarda hatırı sayılır düşüşler görmek mümkün elbette.

Mevsim indirimlerinin haricinde haftalık indirimler, özel günler için indirimler ve firmaların oyunları ve paketlerine yaptıkları indirimler de steam fırsatları dahilinde sayılabilir.

Steam İndirimleri Tarihleri

Gelelim tarihlere, bu bağlamda net tarihler veremediğimizi tekrardan belirtelim, belirli zaman aralıkları verebiliyoruz sadece. Zaman aralıkları gözünüze biraz geniş gelecek olursa korkmayın, ne demiş büyüklerimiz. Sayılı gün çabuk geçer.

Steam yaz indirimleri Tarihleri

Steam Yaz indirimleri yukarıda da belirttiğimiz gibi platformun en önemli indirim dönemidir. Neredeyse bütün oyunlar, büyük indirim miktarlarıyla oyunculara sunulur. Bu indirim dönemi, haziran sonu ve temmuz başı zaman aralığında olur. Genellikle 2 hafta sürmektedir.

Steam kış indirimleri Tarihleri

Steam kış fırsatları tarih açısında sömestr tatiline denk geldiği için ve firmaların bu dönemde daha bonkör tavırlar sergilediği bir zaman aralığıdır. Aralık sonuna denk gelen 10 gün ve ocağın başına denk gelen 5 gün içerisinde  başlar ve yine genellikle 2 hafta uzunluğundadır.

Steam bahar fırsatları tarihleri

Steam’de tema bazlı indirimler arasında görülebilen bu indirimler ise tarih açısından maalesef tahmin edilemez durumlardadır. Bahar içerisinde yapılırlar ve temaya uygun olarak oyunlar indirime girer. Mesela korku temalı oyunların bir anda sudan ucuz bir hale geldiği söylenebilir.

Steam özel fırsat tarihleri

En net verilebilen tarihler bunlardır. Örneğin Kara Cuma fırsatlar, Hristiyan dini bayramlarına özel indirimler ve Steam’in kuruluş yıl dönümüne özel indirimler gibi. Fakat çoğunlukla indirim bağlamında diğer indirimler kadar canlı geçmediklerini söylemek lazım. Yine de güzel fırsatlar olduklarını söylemeliyiz.

Paskalya Bayramı çerçevesinde düzenlenen indirimler Nisan sonu gerçekleşirken, Kara Cuma ise Kasım Ayının son cuma günü gerçekleşiyor ve Steam indirimleri bu güne özel başlıyor. Yeni yıl indirimi de tahmin edebileceğiniz üzre 31 Aralık’ta başlamakta. Son olarak Steam’in yıl dönümü indirimleri ise kuruluş tarihi olan 12 Eylül’de düzenlenmekte.

Bu indirimlerin haricinde hafta içi fırsatları ve hafta sonu indirimleri de platformun düzenlediği indirim çeşitleri arasında yer alıyor. Ayrıca paketler halinde oyun geliştiricilerin ürünleri de dönem dönem indirime girmektedir. Yazımızın sonuna geldik, yeni içeriklerimizden anında haberdar olmak için Oyun Haberleri kategorimizi takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir