Anasayfa > Espor Haberleri > Cloud9’da Temsilcimiz Woxic Yedeğe Çekildi

Cloud9’da Temsilcimiz Woxic Yedeğe Çekildi

Geçtiğimiz aylarda Cloud9 ile üç yıllığına 1.365.000 dolarlık bir sözleşme imzalayan woxic, takımda yedeğe çekildi.

En iyi Türk CS:GO oyuncularının arasında bulunan, dünyada en iyi AWP oyuncuları arasında gösterilen woxic, Cloud9 tarafından yedeğe çekildi. 22 yaşındaki oyuncunun yedeğe çekilmesi, HLTV’nin haberine göre woxic’in performansından ziyade Cloud9’ın kadrosuna katması beklenen Xeppaa ile alakalı.

Dota 2 Şikecilerine Valve’den Ceza

Woxic, eylül ayının ortasından beri Cloud9 formasını giymekte. 1.4 milyon dolara yakın bir anlaşma yapıp yerel basını dahi sallayan isim, daha önce mousesports takımı için mücadele ediyordu. Bir buçuk yıl boyunca mousesports’ta oynayan Özgür “woxic” Eker, söylenenlere göre davranışları dolayısıyla ağustos ayında yedeğe çekilmişti.

Takımın yöneticisi HenryG, dün Twitter üzerinden paylaştığı gönderiyle iki adet anlaşmanın tamamlandığını ima etmişti. Takımın eski koçu ⁠kassad⁠, İngiliz oyuncu ALEX ile tartışınca koçla yollar ayrılmıştı. Cloud9’da koç pozisyonuna Elmapuddy’nin getirilmesi, woxic’in boşluğunun da Xeppaa ile tamamlanması bekleniyor.

Temsilcimizden henüz konuyla ilgili bir direkt açıklama gelmedi. Başarılı temsilcimiz Woxic’i bekleyen gelişmeleri merakla bekliyor, kariyerinin kalan kısmında başarılar diliyoruz.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir