Anasayfa > Listeler > Tarihin En İyi .io Oyunları

Tarihin En İyi .io Oyunları

Basit ancak eğlenceli yapıları ile io oyunları kendilerine her geçen gün daha fazla yer buluyorlar. Bizler de en iyi io oyunları listemizde türün en başarılı yapımlarına yer verdik.

Basit yapıları, vadettikleri yüksek keyfe karşın zahmetsizce erişilebilir olmaları ve en önemlisi ise ücretsiz olmaları ile io oyunları son zamanların yükselen oyun türlerinin başında geliyor. Özellikle de Agar.io‘nun büyük katkıları ile neredeyse bir çılgınlığa dönüşmüş ve dev bir furya halini almış olan io oyunları pek çok farklı tür ve çeşitte karşımıza çıkıyorlar. Basit yapılarına rağmen rekabet ve heyecan dozunun asla düşmediği bu yapımlar hem oyuncu sayıları hem de verdikleri keyif ile benim diyen çoğu ücretli yada ücretsiz AAA kalite yapıma da taş çıkartıyorlar.

En İyi .io Oyunları

Lafı daha fazla uzatmadan en iyi io oyunları nelermiş gelin hep birlikte bir göz atalım. Ayrıca listede göremediğiniz ve takipçilerimize tavsiye etmek istediğiniz yapımlar varsa yorumlarda bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Agar.io

Listemizin ilk sırasında türü başlattı da diyebileceğimiz Agar.io‘ya yer vermesek olmazdı. Devasa bir alanda küçücük bir daire olarak başladığımız oyunda etrafta gezinerek ufak renklli yemleri yiyerek büyümeye çalışıyoruz. Bu esnada elbette diğer oyuncular ve çeşitli tehlikelerle de baş etmemiz gerekiyor. Bizden daha büyük oyuncular bizi ”büyük balık küçük balığı yutar” düsturu ile yemeye çalışırlarken kendileri de daha büyüklere yem olmamak üçün mücadele ediyorlar. Oyunda kendimizi bölerek bizden ufak düşmanlara hiç beklemedikleri bir yerden saldırma yada bu bölünme özelliğini kullanarak saldırılardan kaçma şansımızda da var. 2015 yılında ilk çıkışını gerçekleştirmiş olan oyun hala dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Hiç zannetmiyoruz ama hala denemediyseniz Agar.io‘ya bir şans verin, en iyi io oyunları listesinde anılmayı hak eden bu öncü yapımda bolca eğleneceğinizi garanti ederiz!

En İyi io Oyunları

Slither.io

Ah nostalji ah… Yılların eskitemediği yılan oyununun günümüz versiyonu olarak da tanımlayabileceğimiz Slither.io‘da bu kez ise bir yılanın kontrolünü ele alıp başlıyoruz oyun alanını arşınlamaya. Etrafta bulunan yemleri yemeye çalışırken yine bir gözümüzün diğer oyuncuların üstünde olması gerekiyor ancak burada büyük balıklar da dikkatli olmalılar! Zira bir yılana yanlış bir biçimde yapılacak bir dokunuş kesin ölüm manasına geliyor. Sonrasında ise bedeninizin geride bıraktıkları diğer oyuncuların yılanları tarafından mideye indiriliyor ve ava giderken avlanan avcı konumunda bunu yalnızca izleyebiliyorsunuz.

Surviv.io

PUBG, Fortnite, Apex Legends ve daha bilumum battle royale oyunları, açılın! Surviv.io bizi diğer oyuncularla bir haritaya atarak gerçek bir battle royale deneyimi yaşamamıza olanak sağlıyor. Surviv.io‘da tıpkı yüksek bütçeli AAA kalite battle royale oyunlarında olduğu gibi loot yapmalı, stratejik düşünmeli ve rakiplerinize karşı gözünüzü dört açmalısınız. Basit grafiklerine aldanmayıp oyuna bir şans vermeyi seçtiğinizde pişman olmayacağınızı da garanti ederiz. Zira oyun basit ancak eğlenceli mekanikleri ve oyuncunun bir an olsun içinden çıkmasına izin vermediği rekabetçi yapısı ile en iyiler listesinde yer almayı sonuna dek hak ediyor.

Battle Royale Nedir? Battle Royale Oyunlar Nelerdir?

Hole.io

Dikkat düşüyoruz! Hole.io ile asla ama asla doymayan kocaman bir deliği yönetiyoruz. Ufak tefek şeyleri yutarak başladığımız maceramıza ise zamanlar bankları, arabaları ve koca koca binaları mideye indirerek devam ediyoruz. Amacımız ise aç gözlü bu kara deliği etraftaki nesneler ile besleyerek en büyük olmak! Farklı haritalarda çeşit çeşit maceraya atılabileceğiniz yapımda dilerseniz modern bir şehirde gökdelenleri mideye indirin dilerseniz de bir ortaçağ köyünün en kötü kabuslarına girin!

Diep.io

Diep.io türün en sevilen yapımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular tarafından da en çok tercih edilen io türü oyunların başında gelen Diep.io‘yu kısaca tanımlamak gerekirse geometrik şekillerden oluşmuş bir savaş yada tank simülasyonu diyebiliriz. Diğer oyunculara karşı amansız bir mücadeleye giriştiğimiz yapımda tek başınıza savaşmaktan bıktığınız taktirde deneyebileceğiniz farklı oyun modları da bulunuyor. Dilerseniz takım olarak bir savaş arenasına adım atın, dilerseniz de savunmanın öneminin bir adım daha ötede olduğu modlarda şansınızı deneyin.

En İyi io Oyunları

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir