Ev / Listeler / Bağımlılık Yaratmaya Aday En İyi io Oyunları
En İyi io Oyunları

Bağımlılık Yaratmaya Aday En İyi io Oyunları

Basit ancak eğlenceli yapıları ile io oyunları kendilerine her geçen gün daha fazla yer buluyorlar. Bizler de en iyi io oyunları listemizde türün en başarılı yapımlarına yer verdik.

Basit yapıları, vadettikleri yüksek keyfe karşın zahmetsizce erişilebilir olmaları ve en önemlisi ise ücretsiz olmaları ile io oyunları son zamanların yükselen oyun türlerinin başında geliyor. Özellikle de Agar.io‘nun büyük katkıları ile neredeyse bir çılgınlığa dönüşmüş ve dev bir furya halini almış olan io oyunları pek çok farklı tür ve çeşitte karşımıza çıkıyorlar. Basit yapılarına rağmen rekabet ve heyecan dozunun asla düşmediği bu yapımlar hem oyuncu sayıları hem de verdikleri keyif ile benim diyen çoğu ücretli yada ücretsiz AAA kalite yapıma da taş çıkartıyorlar. Lafı daha fazla uzatmadan en iyi io oyunları nelermiş gelin hep birlikte bir göz atalım.

 • Agar.io

Listemizin ilk sırasında türü başlattı da diyebileceğimiz Agar.io‘ya yer vermesek olmazdı. Devasa bir alanda küçücük bir daire olarak başladığımız oyunda etrafta gezinerek ufak renklli yemleri yiyerek büyümeye çalışıyoruz. Bu esnada elbette diğer oyuncular ve çeşitli tehlikelerle de baş etmemiz gerekiyor. Bizden daha büyük oyuncular bizi ”büyük balık küçük balığı yutar” düsturu ile yemeye çalışırlarken kendileri de daha büyüklere yem olmamak üçün mücadele ediyorlar. Oyunda kendimizi bölerek bizden ufak düşmanlara hiç beklemedikleri bir yerden saldırma yada bu bölünme özelliğini kullanarak saldırılardan kaçma şansımızda da var. 2015 yılında ilk çıkışını gerçekleştirmiş olan oyun hala dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Hiç zannetmiyoruz ama hala denemediyseniz Agar.io‘ya bir şans verin, en iyi io oyunları listesinde anılmayı hak eden bu öncü yapımda bolca eğleneceğinizi garanti ederiz!

En İyi io Oyunları

 • Slither.io

Ah nostalji ah… Yılların eskitemediği yılan oyununun günümüz versiyonu olarak da tanımlayabileceğimiz Slither.io‘da bu kez ise bir yılanın kontrolünü ele alıp başlıyoruz oyun alanını arşınlamaya. Etrafta bulunan yemleri yemeye çalışırken yine bir gözümüzün diğer oyuncuların üstünde olması gerekiyor ancak burada büyük balıklar da dikkatli olmalılar! Zira bir yılana yanlış bir biçimde yapılacak bir dokunuş kesin ölüm manasına geliyor. Sonrasında ise bedeninizin geride bıraktıkları diğer oyuncuların yılanları tarafından mideye indiriliyor ve ava giderken avlanan avcı konumunda bunu yalnızca izleyebiliyorsunuz.

 • Surviv.io

PUBG, Fortnite, Apex Legends ve daha bilumum battle royale oyunları, açılın! Surviv.io bizi diğer oyuncularla bir haritaya atarak gerçek bir battle royale deneyimi yaşamamıza olanak sağlıyor. Surviv.io‘da tıpkı yüksek bütçeli AAA kalite battle royale oyunlarında olduğu gibi loot yapmalı, stratejik düşünmeli ve rakiplerinize karşı gözünüzü dört açmalısınız. Basit grafiklerine aldanmayıp oyuna bir şans vermeyi seçtiğinizde pişman olmayacağınızı da garanti ederiz. Zira oyun basit ancak eğlenceli mekanikleri ve oyuncunun bir an olsun içinden çıkmasına izin vermediği rekabetçi yapısı ile en iyiler listesinde yer almayı sonuna dek hak ediyor.

Battle Royale Nedir? Battle Royale Oyunlar Nelerdir?

 • Hole.io

Dikkat düşüyoruz! Hole.io ile asla ama asla doymayan kocaman bir deliği yönetiyoruz. Ufak tefek şeyleri yutarak başladığımız maceramıza ise zamanlar bankları, arabaları ve koca koca binaları mideye indirerek devam ediyoruz. Amacımız ise aç gözlü bu kara deliği etraftaki nesneler ile besleyerek en büyük olmak! Farklı haritalarda çeşit çeşit maceraya atılabileceğiniz yapımda dilerseniz modern bir şehirde gökdelenleri mideye indirin dilerseniz de bir ortaçağ köyünün en kötü kabuslarına girin!

 • Diep.io

Diep.io türün en sevilen yapımlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular tarafından da en çok tercih edilen io türü oyunların başında gelen Diep.io‘yu kısaca tanımlamak gerekirse geometrik şekillerden oluşmuş bir savaş yada tank simülasyonu diyebiliriz. Diğer oyunculara karşı amansız bir mücadeleye giriştiğimiz yapımda tek başınıza savaşmaktan bıktığınız taktirde deneyebileceğiniz farklı oyun modları da bulunuyor. Dilerseniz takım olarak bir savaş arenasına adım atın, dilerseniz de savunmanın öneminin bir adım daha ötede olduğu modlarda şansınızı deneyin.

En İyi io Oyunları

 • Gartic.io

İşte özellikle de kafa dengi bir grup arkadaş ile oynandığı zaman tadı damaktan kolay kolay silinmeyecek yapımlardan biri. Verilen cümleleri basit çizimler ile diğer insanlara anlatmaya çalıştığımız oyun basit yapısına ters oranda bir eğlence vadediyor. Herhangi bir oyuna katılarak da eğlenebileceğiniz oyunun asıl zevki ise en başta bahsettiğimiz üzere özellikle de kafa dengi bir arkadaş çevresi ile çıkıyor. Herhangi bir sesli iletişim uygulaması üzerinden bir araya geldikten sonra tadından yenmez seviyeye çıkan oyuna özellikle birlikte yapacak bir şeyler arayan bir grubunuz varsa kesinlikle bir şans verin deriz.

 • 2048.io

2048.io mobil cihazları bir dönem adeta kasıp kavurmuş olan 2048’in ta kendisinden başka bir şey değil. Ekrandaki kareleri kendi eş sayıları ile eşleyerek daha da büyüttüğümüz ve nihai amacımızın ise 2048’e ulaşmak olduğu oyun biraz beyin jimnastiği yaptırması açısından da epey iyi bir tercih. Bir yandan ufak tefek boş vakitlerinizi eğlenceli bir yolla doldurmak, bir yandan da biraz beyin jimnastiği yapmak isterseniz 2048.io size tam da aradığınızı verecek bizden söylemesi.

 • Zombs.io

Zombi kıyameti senaryolarını sevenlerdenseniz Zombs.io size bir kat daha çok keyif verecektir. Zira oyunda bir zombi kıyametinin tam ortasında buluyoruz kendimizi ve amacımız ise elbette hayatta kalmak. Bunun için savunmamızı oluşturuyor ve başlıyoruz zombilere karşı üssümüzü savunmaya. Elbette ki bunu yaparken kurduğumuz üssü ve kendimizi de çeşit çeşit silahla donatıp, her geçen dakika biraz daha güçlendiğimizi bilerek oyuna devam ediyoruz.

 • Krunker.io

Türe mensup yapımların genelinin üstten izometrik bir bakış açısı ile oynandığı düşünüldüğünde 3 boyutlu grafikleri ile birinci şahıs bakış açısından oynanan bu yapım hepsinin arasından sıyrılıveriyor. CS:GO başta olmak üzere türün diğer lider yapımlarından da bol bol esinti taşıyan oyun tarayıcınız üzerinden basitçe erişebileceğiniz en keyifli yapımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

 • Warbot.io

Yoğun çatışmaların yaşandığı bir mermi cehenneminin tam ortasına adım attığımız Warbot.io grafikleri ve efektleri ile göze de hitap eden bir yapım. Bu amansız savaş alanının ortasında hayatta kalmaya çalıştığımız yapımda amacımız en uzun süre hayatta kalan kişi olarak giderek daha da gelişmek ve sunucunun lider tablosunun en tepesine adımızı yazdırmak!

En İyi io Oyunları

 • Gats.io

Agar.io haritasındaki mini minnacık savunmasız noktaların silahlandığını hayal etsenize! Gats.io oyunculara tam olarak bunu veriyor. Farklı silahlarla bir haritaya adım attığımız oyunda amacımız rakiplerimizi teker teker avlamak. Oyun kısa sürede alışılan ve bağımlılık yaratan yapısı ile siz farkında bile olmadan başında saatler geçirmenizi sağlayabilir.

 • Vanis.io

Agar.io‘dan bol bol esinlendiği her halinden belli olan Vanis.io daha çok göze hitap eden grafikleri ile oyuncuların beğenisine sunulan yapımlardan. Agar.io‘nun genel yapısını seviyorsanız ancak artık birazcık değişikliğin de zamanının geldiğini düşünüyorsanız Vanis.io tam da sizin aradığınız çözüm olabilir.

En İyi io Oyunları

 • Paper.io

Paper.io da son yılların en sevilen io yapımlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Basitçe kendimize ait olan alanı giderek daha da büyütmeye çalıştığımız oyunda rakiplerimizin amacı da tam olarak bu! Hal böyle olunca ortaya bazen tam manasıyla bir cümbüş çıkabiliyor. Başkalarının alanlarını da gasp ederek büyüdüğümüz oyunda dikkat edin de aynı şey sizin başınıza da gelmesin!

 • Spinz.io

Bir döneme damgasını vurmuş ve adeta bir çılgınlık halini almış olan stres çarkları kabul edelim eğlenceliler de. Spinz.io‘da stres çarklarını Agar.io benzeri mekaniklerle ve hatta tam olarak aynı oyun alanında kullanıyor. Bir stres çarkını yönettiğimiz oyunda yerdeki ufak noktaları toplayarak gücümüze güç katıyor, bizden daha güçsüz rakiplerimizi ise onlara vurarak saf dışı bırakmaya çalışıyoruz. Agar.io‘dan sıkıldıysanız Spinz.io şans vermeniz gereken sıradaki io yapımı olabilir.

 • Vanar.io

Vanar.io ile uzayın derinliklerinde keyifli bir maceraya atılabilirsiniz. Basit ancak sevimli grafikleri ile kendini bir adım öteye taşımayı başarmış olan yapımda bir uzay gemisinin kontrolünü ele alıyor ve uzayda bulunan tehlikelere göğüs gererek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu tehlikeler ise göktaşları ve elbette ki diğer oyuncular!

En İyi io Oyunları

 • Mope.io

Mope.io belki de listemizdeki en şeker, en tatlı oyun. Birbirinden sevimli hayvancıklardan birini seçerek girişebileceğiniz macerada seçtiğiniz her bir hayvancığın kendine has bazı artı ve eksileri var. Haritanın çeşitli bölümleri de bu hayvanlara göre düzenlenmiş vaziyette. Farklı yapısı, türe getirdiği yenilik ve vadettiği eğlence ile Mope.io kesinlikle en iyi io oyunları arasında anılmayı hak eden yapımlardan.

 • Battleboats.io

Mavi ve kırmızı takımlardan birine girin ve açık denizlere yelken açın! Battlebotas.io adından da anlaşılabileceği üzere bize bir savaş gemisinin kontrolünü veriyor. Takımlar halinde mücadele edilen yapımda bireysel yetenek kadar takım çalışması da apayrı bir öneme sahip. Sürekli bireysel rekabetten sıkıldıysanız ve sırtınızı biraz da takım arkadaşlarınıza dayayıp zafere birlikte ulaşabileceğiniz bir oyun arıyorsanız Battleboats.io sizin için biçilmiş kaftan.

 • Splix.io

Splix.io için için modern ancak daha basit yapıda bir Volfied demek pek de yanlış olmaz. Tıpkı Paper.io‘da olduğu gibi bize sunulan alan içerisinde kendi payımızı rakiplerimize dikkat ederek genişletmeye çalıştığımız oyun basit yapısına karşın size zamanın nasıl geçtiğini unutturacak cinsten.

 • Brutal.io

Brutal.io‘da tam manasıyla çetin bir savaş var. Alışması nispeten biraz daha zor mekanikleri olsa da bir kez oyuna kendinizi kaptırdıktan sonra bağımlılık yapacağına hiç şüpheniz olmasın. Etraftaki yemleri toplayarak geliştiğimiz klasik yapısının yanı sıra kuyruğumuzdaki bir nevi silah olan nesneyi diğer oyunculara fırlatarak onları alt etmeye çalışıyoruz. Ana amaç ise elbette hayatta kalmak! Rekabetin öne çıktığı zorlu yapısı ile sizi kendine bağlayacak olan Brutal.io türün en iyi oyunları arasında.

 • Snowball.io

Bir buzul parçasının üzerindeki ufak bir kar küreyici olarak başladığımız oyunda amacımız kürediğimiz kar topunu dikkatli ve özenli bir biçimde büyütmek. Elbette ki bu göründüğü kadar kolay değil zira rakiplerimizin de amacı bizlerle aynı ve liderliği ele geçirmemeniz için ellerinden geleni ardlarına koymamak konusunda epey kararlılar!

En İyi io Oyunları

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir