Ev / Blog / Far Cry 6 Hakkındaki Tüm Detaylar – Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri
far cry 6 çıkış tarihi

Far Cry 6 Hakkındaki Tüm Detaylar – Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Ubisoft’un yeni açık dünya oyunu Far Cry 6 çıkış tarihi duyuruldu mu? Far Cry 6 sistem gereksinimleri nelerdir? Detaylar yazımızda.

Sevilen açık dünya FPS serisi Far Cry birkaç ay içerisinde son üyesini kazanmaya hazırlanıyor. Eylül ayından önce çıkacağına dair kesin gözüyle bakılan yapımın sinematik fragmanı da geçtiğimiz aylarda sızdırılmıştı.

Far Cry 6 Çıkış Tarihi

Çok daha yakın bir tarihte ise Microsoft Store üzerinden oyunun çıkış tarihine dair detaylar sızdırıldı. Oyuncuların heyecanla beklediği oyunun 25 Mayıs 2021 tarihinde çıkacağı listelendi.

Microsoft Store üzerinde yapılan bu tür listemeler birçok oyunun çıkış tarihinin önceden sızmasına neden oluyor. Genelde burada görülen tarihler büyük oranda geçerli oluyor ve çıkış tarihleri resmi olarak doğrulanmasa da yapımlar o tarihte piyasaya sürülüyor.

Fakat oyun dünyası ve çıkış tarihleri konusunda her an her şeyin değişebileceğini unutmamakta fayda var. Özellikle Cyberpunk 2077’nin kabus gibi bir çıkış sürecini yaşamasının ardından büyük firmalar da bu konuda emin adımlar atmaya çalışacaktır.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri (Tahmini)

Far Cry serisinin son halkasının sistemsel tarafta hangi taleplere sahip olacağı ise henüz resmi olarak duyurulmadı. Fakat özellikle teknik tarafta önde gelen birçok internet sitesi tahmini Far Cry 6 sistem gereksinimleri için tahmini bir tablo paylaştı.

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2 GHz ya da AMD FX-8350
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 380, RX 570 ya da NVIDIA GeForce GTX 970 GB, GTX 1050 ve üstü
 • RAM: 8 GB
 • Boyut: 60 GB
 • DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartı

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
 • İşlemci: Intel Core i7-5820K 6-Core 3.3 GHz ya da i5 9300H/AMD Ryzen R7 1700X ve üstü
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 ve üstü / NVIDIA GeForce GTX 1660ti/ GTX 2060 ve üstü
 • RAM: 16 GB
 • Boyut: 60 GB
 • DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartı

Far Cry 6 Giancarlo Esposito

Aynı zamanda kötü adamlarıyla ünlü olan Far Cry serisinde oyuncular tanıdık bir yüzle karşılaşacak. Ünlü aktör Giancarlo Esposito, Yara adlı bir memleketin diktatörü olan Anton Castillo’ya hayat verecek.

Daha önce Breaking Bad dizisinde Gustavo Fring olarak gördüğümüz aktör birçok başarılı Hollywood filminde oyunculuk ya da yönetmenlik yapıyor.

Far Cry 6 Yara Ülkesi

Oyunun tanıtım bülteninde yer alan açıklama ise serinin sevenlerini yeni bir başkaldırıya davet ediyor.

“Zamanın donduğu cennete, Yara’ya hoş geldiniz. Far Cry 6, oyuncuları günümüzün adrenalinle dolu gerilla mücadelesinin içine bırakıyor. Yara’nın diktatörü olan Anton Castillo ve onun kanlı ayak izlerini takip eden oğlu Diego, ülkeyi eski şanlı günlere döndürmek için her şeyi yapmaya hazır. Bir gerilla savaşçısı ol ve onların rejimini yok et.”

Far Cry 6’nın resmi bir çıkış tarihi henüz duyurulmadı. Oyun 2021 yılı içerisinde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Series S, Stadia, Epic Games ve Uplay üzerinde çıkış yapacak.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Sinema, edebiyat, müzik ve oyun ile küçükten beri haşır neşir; hem kadrolu hem hürmızrak bir yazardır. Tam zamanlı DM'lik, yarı zamanlı öğrencilik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir