Anasayfa > Sanat Haberleri > Netflix’ten Legend of Zelda Live Action Serisi Geliyor!

Netflix’ten Legend of Zelda Live Action Serisi Geliyor!

Legend of Zelda Live Action serisi bekleyenlere müjde. Netflix hayalleri gerçek yapıyor. Netflix’ten Legend of Zelda Live Action  yolda.

Legend of Zelda, hemen hemen her oyunseverin ve geek kültürü sevdalısının kalbinde yer edinmiş bir efsanedir. Nintendo 30 yılı aşkın zaman içinde bir çok kült Legend of Zelda oyunu çıkardı. Uzun zamandır bir ekran adaptasyonu hayranlar tarafından isteniyordu. The Witcher serisiyle bir isteğimizi yerine getiren Netflix, Legend of Zelda Live Action ile bir derdimize daha derman olacak gibi görünüyor.

İnternette dolaşan haberlere göre Netflix’in Legend of Zelda vizyonu hem yüksek bütçeli ve göz zevkine hitap eden tarzda bir seri ortaya koymak hem de seriyi aile dostu yapmak. Yani, kan ve dövüşten ziyade Prenses Zelda‘nın izinde kendini türlü belaya sokan Link‘in maceralarını çocuklarımızla oturup izleyebileceğimiz ve onlara Hyrule‘u tanıtabileceğimiz bir yapım olacak.

Nintendo geleneksel olarak yaptığı işlerin telif hakları konusunda oldukça titiz olmasıyla biliniyor. Bu anlamda Netflix onlara oldukça iyi bir fikir götürmüş olmalı ki, böyle bir yapım için masaya oturabilmişler. Seri için halen bir yazar arayışı sürüyor yani proje herhangi bir aşamada sonlanmasa bile yakın bir zamanda çıkmayacağını söylemek yanlış olmaz.

Legend of Zelda Live Action serisi ile haberleri kaçırmamak için bizi Savebutonu internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Netflix böyle bir Legend of Zelda serisi yaparsa izler misiniz? Sizce Netflix bu iş için uygun platfor mu? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşın!

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir