Anasayfa > Oyun Haberleri > Overwatch 2, İlk Oyun İle Aynı İstemciden Oynanabilecek

Overwatch 2, İlk Oyun İle Aynı İstemciden Oynanabilecek

Yapılan son açıklamalara göre Overwatch 2, belli bir süreden sonra ilk oyunla aynı istemci üzerinden oynanabilir duruma gelecek.

Başarılı oyun Overwatch’un devamı, veya dev bir genişleme paketi olarak görülen Overwatch 2, hatırlayacağınız üzere BlizzCon’da duyurulduktan sonra piyasaya damgasını vurmuştu. BlizzCon öncesinde Hong Kong olayları sebebiyle üzerinde negatif bir ön yargı olan firma Blizzard, etkinlik esnasındaki protestolara rağmen süreci güzel yöneterek yeni oyunlarla kamuoyuna kendini tekrardan kabul ettirmişti. Bu oyunlardan biri olan Overwatch 2 hakkında yeni gelişmeler de su gibi akmaya devam ediyor.

Yeni oyun modları, karakterler, oynanabilir karakter hikayeleri ve yetenek güncellemeleri gibi yeniliklerle birçok habere konu olan yeni Overwatch hakkında bir açıklama daha geldi. Açıklama ise oyuncuların alışık olduğu bir simadan: Overwatch direktörü Jeff Kaplan. Kendisi bu fikrin oyuncuların oyun deneyimini iyileştireceği yönünde açıklamalarda bulundu. Kaplan, eninde sonunda iki oyunun istemcisinin birleşeceğini belirtti.

sojourn

Overwatch direktörü Jeff Kaplan, Kotaku’ya yaptığı açıklamada aşağıdaki cümleleri kullandı:

“İki istemci, eninde sonunda birleşecek. Özellikle rekabetçi deneyimi konusunda bunun önemli bir nokta olduğunu düşünüyoruz. Aklımızdan geçen şeyler tamamen oyuncu kitlesini bölmemekle ve kimseye rekabet avantajı vermemekle alakalı. Aynı rekabetçi havuzunda oynuyorsak sırf farklı bir istemci kullandığın için daha iyi FPS almamalısın.”

overwatch yeni karakter

Overwatch oyuncularının deneyimi arttıracak gibi gözüken bu gelişmenin ne zaman uygulanacağı henüz belli değil fakat eninde sonunda iki oyunun birleşeceğini biliyoruz. Zaten genişleme paketi tarzında duyurulan bir oyun olan Overwatch 2 için ilk oyunla birleşmek gayet olası bir durumdu, bu açıklamayla da bunun eninde sonunda gerçekleşeceğini öğrenmiş olduk. Bakalım bu güncelleme, çıkış tarihi bile belli olmayan oyun çıktıktan ne kadar sonra gelecek?

En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir