Anasayfa > Blog > VALORANT Dil Değiştirme – VALORANT Nasıl İngilizce Yapılır?

VALORANT Dil Değiştirme – VALORANT Nasıl İngilizce Yapılır?

Riot Games’in 2020 yazında bizlere sunduğu oyunda VALORANT dil değiştirme işlemi nasıl yapılır? VALORANT nasıl İngilizce oynanır?

VALORANT, Riot Games tarafından üretilip 2020 yazında oyuncuların beğenisine sunulan bir stratejik FPS oyunu. Birçok karakter ve harita barındıran yetenek tabanlı FPS oyununda tıpkı Counter-Strike gibi tur tur ekonomi mantığı da işliyor. VALORANT’ta bu ekonomi sistemine karakterlerin yetenekleri de entegre edilmiş durumda, yani oyunu Overwatch – CS:GO kırması olarak tanımlamamız yanlış olmaz. Yapımcısının kapalı betadan beri ilerleyen güzel PR yöntemleriyle birçok oyuncuyu kitlesine katmış olan oyunu kaçınılmaz bir şekilde oyuncular farklı dillerde de oynamak istiyor. Bunu yapmak için izlemeniz gereken yöntemleri VALORANT dil değiştirme yazımızda aşağıdan sizlere anlattık.

VALORANT Rank Sistemi

Riot’un taktiksel nişancı oyunu VALORANT, oyunculara kullanmaları için birçok dil sunuyor. Riot’un yerelleştirme ekipleri de kendilerinden beklenen seviyede bir iş yaparak her dilde çok kaliteli işler ortaya koyuyor. Türkçe dahil olmak üzere birçok farklı dilde oynanabilen VALORANT’ta dil değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi sizlere anlattık.

Oyunun Türkçe çevirisi, seslendirmesi, yerelleştirmesi de gayet kaliteli fakat bir de orijinal oynamak isterseniz yapmanız gereken işlemler aşağıda.

VALORANT dil değiştirme

  • Sağ üstten ayarlara girin
  • Genel kısmının en başında “Metin Dili” seçeneğine gelin
  • İstediğiniz dili seçin
  • Oyunu yeniden başlatın

Oyunu yeniden başlatmanızın ardından dil dosyaları indirilecektir, ardından oyun açıldığında seçtiğiniz dilde olacaktır. Seslendirmeler dahil olmak üzere VALORANT’ı istediğiniz dilde bu şekilde oynayabilir, oyunun keyfini dilediğiniz lisânda çıkarabilirsiniz.

VALORANT İngilizce yapma

  • Oyunu açmanızın ardından sağ üstten ayarlara girip “Genel” kısmının en başındaki “Metin Dili” seçeneğinden İngilizceyi seçerek VALORANT dil değiştirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir