Anasayfa > Blog > CS:GO Rütbeleri – CS:GO Rankları Nelerdir?
CS:GO ping düşürme

CS:GO Rütbeleri – CS:GO Rankları Nelerdir?

Steam platformu üzerinde yıllardır deli gibi oynanan stratejik FPS oyunu CS:GO’yu bilmeyen yoktur. Peki CS:GO rütbeleri ne kadar iyi biliyoruz?

CS:GO Rekabetçi

Eğer oyun performansınıza etki edecek konsol kodları arıyorsanız, sizin için harika bir içerik hazırladık, ona da göz atmayı unutmayın.

CS:GO Rekabetçi Kodları

Birçok kişinin oynadığı oyunun rütbe sistemini anlatalım sizlere isterseniz. Bir rütbeye sahip olabilmeniz için öncelikle rekabetçi maç oynayabilmeniz gerekiyor, bunun için de öncelikle ikinci seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Seviye ve rütbe genelde karıştırılan terimler oluyor CS:GO’da. Seviyenizi geliştirmek için gerekli olan tecrübe puanını herhangi bir şey oynayarak kazanabiliyorsunuz ve kaybetme imkanınız yok fakat rütbe kazanmak için rekabetçi maçlardan galip çıkmanız gerekiyor. Lafı fazla uzatmadan rekabetçi oynama mevzusuna geri dönelim isterseniz. Önce ölüm maçı, basit eğlence, silah yarışı gibi herhangi bir modda oynayarak seviye kazanıyorsunuz. Seviyenizi iki yaptıktan sonra rekabetçi oyun oynamaya hak kazanıyorsunuz. On adet rekabetçi maç kazandıktan sonra da oyunlardaki performansınıza, beraber oynadığınız kişilere, maç kazanma oranınıza ve bunun gibi birçok faktöre bakılarak oyuna başlayacağınız rütbe belirleniyor. Yani illa en kötü rütbe olan Gümüş I’den başlamak zorunda değilsiniz, başlasanız bile zamanla rütbe kazanabilirsiniz.

CS:GO Rütbeleri

CS:GO Rankları Nasıl Kasılır?

Oyunda rütbenizi arttırmak için yapmanız gereken şey basitçe rekabetçi maç kazanmaktır. Kazandığınız maçlarda iyi oynarsanız, takım arkadaşlarınızın rütbesi rakiplerinizin rütbesine göre düşükse veya siz kendinizden daha yüksek rütbeli rakiplerle oynuyorsanız kazandığınız maçın değeri artacaktır. Bu sebeple kendinizden yüksek rütbeye sahip takım arkadaşlarıyla oynamak eğer kendilerine ayak uydurabiliyorsanız sizin için daha iyi bir tercih olacaktır. Buna ek olarak, dediğimiz gibi skorunuzu yüksek tutarsanız ve takımınıza galibiyet yolunda yeterli katkıyı sağlayabilirseniz de alacağınız galibiyet rütbeniz için daha etkili olacaktır. Bomba kurarak, bomba çözerek ve oyunun basit objektiflerini (rakip öldürmek) yerine getirerek hem takımınıza yardım edebilir hem de kendi puanınızı yükselterek rütbe atlama yolunda daha hızlı olabilirsiniz.

CS:GO Level Kasma

Üst üste aldığınız galibiyetler de birkaç mağlubiyetin içinde alınan galibiyetlerden çok daha etkili olacaktır, bu yüzden win-streakiniz varsa bozmamaya çalışın. Rütbeniz iyice yüksek değilse genelde 6-7 maçlık galibiyet serileri rütbe atlamanızı neredeyse garanti hale getiriyor. Fakat bunun hakkında kesin bir şey söyleyemiyoruz çünkü oyunun rütbe sistemi tam olarak açıklanmış değil, elimizdeki bilgiler tamamen deneyimsel. O yüzden kesin olarak size verebileceğimiz tek tavsiye bol bol skor kasıp maçlardan galip çıkmanız. Bunun için de bol bol antrenman yapmanız, oyunu konsantre oynamanız, tamamen rakip vurmaya odaklanmayıp taktiksel düşünmeniz ve takım arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız gerekiyor. Profesyonel maçlar izleyip öğrendiğiniz taktikleri oyununuza uygulayarak oyun seviyenizi geliştirebilir, böylece rütbenizi gayet rahat bir biçimde yükseltebilirsiniz.

En Doğru CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Rütbeleri

18 adet rekabetçi rütbe içeren oyun altı adet gümüş, dört adet altın küme barındırıyor. Ardından Muhafız ve Kartal kümeleri geliyor. Kendilerinden sonra ise sırasıyla en yüksek iki rütbe olan Birinci Sınıf Üstün Usta ve Dünyaca Seçkin var. Dilerseniz aşağıdan rütbeleri tek tek görebilirsiniz.

CS:GO Rütbeleri İngilizce

Altı adet gümüş rütbe, dört adet altın rütbe; ardından gelen keleş, kartal ve üst sınıf rütbeler. Kendilerinin Türkçe hallerini de sırasıyla verelim sizlere.

CS:GO Rütbeleri Türkçe

En iyisinden en kötüsüne CS:GO rütbelerinin Türkçe hallerini de bu görselden inceleyebilirsiniz.

CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri

CS:GO Rank Sistemi Dağılımı – CS:GO Rütbeleri Dağılımı

Oyunda tabii ki herkes Global değil. Bazı oyuncular bazı rütbelerde yığılabiliyor, bu da bize sunulabilecek bir istatistiksel veri oluşturuyor. Alt taraftan da CS:GO rütbelerinin kişi sayısına göre dağılımını inceleyebilirsiniz. Bu verinin keisn olmadığını, sadece genel bir fikir verdiğini de sizlere belirtelim.

cs go rütbe dağılımları

Görebildiğiniz gibi en çok oyuncu sayısı ortalama sayılabilecek Altın Nova 3 rütbesinde. Dünyaca Seçkin rütbesi ise oyuncularının sadece %0.75’ini barındırarak isminin hakkını layıkıyla veriyor.

Yazımız faydalı olduysa yapacağınız yorumlarla bizlere destek olabilirsiniz. Blog kategorimizi takip ederek bunun gibi bilgilendirici yazılarımızı takip edebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz, hepinize bol bol rank atlamalı iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

2 Yorumlar

  1. ben dünyaca seçkinim ama bayadır oynamadığımdan formdan düştüm maçlarda çok kötü yeniliyorum bunun için antrenman sunucuları varmı yada önerileriniz varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir