Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Elon Musk ın Yeni Müşterisi ABD Ordusu

Elon Musk ın Yeni Müşterisi ABD Ordusu

SpaceX, Tesla ve PayPal gibi şirket isimleriyle tanıdığımız Elon Musk Yeni Müşterisi ABD Ordusu oldu. Söz konusu şirket ise SpaceX.

Elon Musk insanları şaşırtan projeler yapan ve öngörü sahibi bir iş adamı. Onun adını bu kadar çok duymamızın sebebiyse, diğer şirketler yapsa gülüp geçeceğimiz projeleri başarıyla ortaya koyabilmesi ve yeniliklere öncülük etmesi diyebiliriz. Bu yolda ilerlerken başarılarıyla bizi şaşırtan şirketlerinden birisi olan SpaceX ABD Ordusu ile bir anlaşmaya vardı.

ABD Ordusu, Elon Musk ve SpaceX Üçgeni

Elon Musk aslında anlaşmanın biraz dışında görünüyor ve açıklamayı şirketin diğer yekililerine bırakıyor bu aşamada. Fakat şirketin durumdan oldukça memnun olduğunu da belirtmek lazım. Açıklamaları Amerikan ordu yetkilileri ve SpaceX yöneticileri bir arada yaptı.

Anlaşma detayları ise ordunun SpaceX’in yaratmak istediği fırsatlardan faydalanmak üzere diyebiliriz. Özellikle SpaceX’in atmosferi uydularla donatacak olması ve dünyadaki yüksek hızlı ulaşım ve kargo fırsatları ABD askeri kanadı tarafınca oldukça beğenilmiş görünüyor.

Ortak Anlaşma Neleri Kapsıyor?

Anlaşmanın en büyük odağı taşımacıklık hizmetleri olacak gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere SpaceX oldukça güçlü bir ulaşım yolu olabilecek Starship projesine odaklanmış durumda. Anlaşma Starship üzerinden ilerleyecek olursa ABD askerleri dünyanın her yerine birkaç saat içerisinde kargolama yapabilme şansına sahip olacak.

Aynı zamanda dünyanın en güçlü askeri istihbarat yapılarından birisine sahip olan Amerika konuyu muhtemelen bu noktada da bırakmayacaktır. Çünkü SpaceX’in Starlink projesi kapsamında şu an gezegenimizin yörüngesinde 60 tane uydusu bulunmakta. Çok daha fazlası da yolda. SpaceX’in konuyla ilgili 12.000 uyduluk bir anlaşmasının bulunduğu da bilinenler arasında. Dememiz o ki bu kadar uydulu bir şirketin ABD Ordusunun işine yaramayacağını düşünmek olmaz. Bilim Haberleri kategorimizi takibe alırsanız bu konunun ve fazlasının gelişmelerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir