Anasayfa > Blog > GG Ne Demek? Neden Kullanılır? Nereden Çıktı?

GG Ne Demek? Neden Kullanılır? Nereden Çıktı?

Gg ne demek? Gg İngilizce bir kısaltmadır ve açılımı Good Game’dir. Online oyunlarda karşımıza çıkan bu terim sıklıkla kullanılır.

gg ne demek

Gg Ne Demek?

Gg bir temenni içerir. İngilizce bir kısaltma olarak hayatımıza giren gg, Good Game demektir. Good Game in Türkçeye doğrudan çevirisi İyi Oyun demektir. Asında çevirisinin tam manası ile kullanılan bir kelime bütünüdür.

Mana bakımından oyunun iyi geçtiğini ve oyundan zevk aldığını simgeler. İnsanlar tarafından genelde hoş karşılanır.

Kötü geçen oyunlar için de Bg yani Bad Game kullanılır. İngilizce dilinde olan b kelime bütünün çevirisi Kötü Oyun manasına gelir.

GL – HF ne demek?

GG Neden Kullanılır?

Oyunun sizin için iyi geçtiğini rakibe saygılı bir şekilde iletmenize yarar. Rakibi Flamelemeden kullanılan bu kısaltma bir çok oyunda kullanılır. Aslında rakibin de iyi olduğunu ve oyunu oynarken bu sebeple zevk aldığını söylemenin bir yöntemidir. Yapılan bu iyi niyet göstergesi genel olarak karşı takımdan da yazılır(Tabi oyun onlar için de iyi geçtiyse.).

WP Ne Demek?

Takım içi sorunlar olmadığını belirtir. Takım içi uyumunuz ve tartışma yaşandıysa zaten oyun bir takım için felaket ile son bulur en azından genel olarak bu şekildedir.

Tam tersi manaya gelen Bg ise bunlar olmadığında yani oyundan zevk almadığında kullanılır. Genelde oyundan zevk alamayan oyuncular bg yazmak yerine doğrudan oyundan çıkmayı tercih ederler.

GG Nereden Çıktı?

Gg nin nereden çıktığı kesin değil fakat online oyunlar ile popülerlik kazanmıştır. Özellikle rekabetçi oyunların popülerleşmesi sebebi ile kullanımı artmıştır. Online arenaya çıkışı muhtemelen Counter Strike ile başlamış olan bu kısaltma kullanım kolaylığı ve her hangi bir art niyet barındırmadığından dolayı kullanımı hız ile yayılmıştır. Oyun severler de düzeyli konuşmalarına yeni bir kısaltma eklemiş oldular.

Aynı şekilde bg de gg ye karşılık olarak yine oyuncular tarafından kullanılarak popülerlik edinmişdir.

Bu blogumuzda sizlere Gg ne demek ondan bahsetmek istedik. Umarım hoşunuza gitmiştir. Siz de düşüncelerinizi bize yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Diğer bloglarımıza bakmak için linke basabilirsiniz. Başka bloglarda görüşmek dileği ile esen kalın.

Hakkında B.Deniz "HayırSever" UYSAL

22 yaşında, Bilgisayar Programcılığı mezunu, rekabetçi oyun seven bir insan evladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir