Ev / Blog / GL HF Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?
Gl Hf Ne Demek?

GL HF Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Gl Hf ne demek? İngilizce bir kısaltma olarak kullanılan Gl Hf nin açılmış hali Good Luck Have Fun anlamına gelir. Oyuncular genelde oyun başında yazarlar.

Gl Hf Ne Demek?

Gl Hf Ne Demek?

İyi şanslar, iyi eğlenceler olarak Türkçe diline çevrilebilir. Online oyunlarda oyuncuların birbirlerine centilmence yaklaşmasının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Genelde cevap olarak “u2” şeklinde cevap verilir. u2 sana da anlamına gelir. You too nun kısaltılmış halidir. Genelde rakip tarafından bu şekilde şans dilenmesi hoş bir durumdur ve insanı oyundan daha çok zevk alması konusunda yardımcı etkenlerden bir tanesidir.

GG Ne Demek?

 

Özellikle Gl Hf kullanımı Conter Strike oyununda popüler olarak oyuncuların kelime haznesine giren bir kelimedir. Kullanılması centilmence ve sevimlidir. Sonuçta karşı takım oyuncularına iyi dileklerde bulunduğunuz  bir kısaltmadır.

GlHf Yerine Yazılabilecekler

Hf Hf:

Şans dilemek istemeyen  oyuncuların kullandığı bir temenni biçimidir. Have Fun Have Fun ikilemesi için kullanılan kısaltmadır. İyi oyunlar manasına gelir. Bu ikilemeyi kullanan kişiler şansa inanırlar. Çünkü şans dilemek yerine bir ikilemeye yönelmişlerdir. Şahsen bende hf hf yazan oyunculardan bir tanesiyim. Çünkü rakibim 10 can ile benden kaçarsa kudururum.

WP ne demek?

Kolay Gelsin:

Zaten Türkçe olan bu yapı Türk kültürü ile birleşmiş bir temennidir. Genelde söylendiğinde söylenen kişinin işinin zor olduğunu düşünüldüğünden söylenir. Yani rakibinize aynı zamanda bir ima da bulunmuş olursunuz. Yani işiniz zor kolay gelsin şeklinde bir mana çıkartılabilir.

Hadi Hayırlısı:

Kelime yapısı genelde yapılan temennilere cevap olarak yazılır. Yine Türk kültüründe yer alan kader inancından yola çıkarak kullanılan bu yapı “Siz istediğinizi söyleyin her şey olacağına varır.” şekilde bir mana taşır. Yine de siz karşı takıma iyi şeyler yazmaktan çekinmeyin. Sonuçta rakibiniz olsalar bile beraber eğlenmeye girdiğiniz bir oyunda karşınıza gelmiş olmaları onları kötü insanlar yapmaz.

Bu blogumuz da sizlere Gl Hf ne demek? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Umarız Blog hoşunuza gitmiştir. Yorumlarda bize düşüncelerinizi aktarmayı unutmayın. Diğer Bloglarımıza bakmak için linke basabilirsiniz. Başka haberlerde görüşmek dileği ile esen kalın.

Hakkında B.Deniz "HayırSever" UYSAL

22 yaşında, Bilgisayar Programcılığı mezunu, rekabetçi oyun seven bir insan evladı.

6 Yorumlar

  1. genelde dota2deki ruslar küfür etse de ben seviyemi korurum arkadaşım. bundan sonar gl hf diyorum herkese

  2. hf güzel de gl demek saçma bence, rakibe niye şans dileyeyim

  3. Bana kimse gl hf yazmadı şuana kadar 🙁

  4. Konu ile alakalı resmi sosyal medyada kullanabilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir