Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Google Yavaş Siteleri Kullanıcılara Belirtecek

Google Yavaş Siteleri Kullanıcılara Belirtecek

Hiçbir kullanıcı yavaş siteleri ziyaret etmeyi sevmez, Google da sevmiyor ve biz ziyaretçileri bilgilendirmenin yolları üzerine çalışıyor.

Teknoloji hızlandıkça ve ilerledikçe internet siteleri de bu furyaya bir şekilde adapte olmak zorunda oluyor. Yavaş internet siteleri alt yapılarında yaptıkları çalışmalar ve sunucu noktasında attıkları adımlarla hızlanmaya çalışıyor ve bir şekilde optimize oluyor. Google bu optimize sürecinde işleri yavaş ilerleten ve kullanıcılarına hızlı hizmet sağlayamayan siteleri okurlara henüz açılış sayfasındayken göstereceği yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Siz de speedtest işleminizi gerçekleştirerek internet sayfa hızınızı öğrenebilirsiniz.

Bu yeni atılım Chrome ile gerçekleşecek. Bir siteye girdiğinizde eğer site kullanıcılara genellikle yavaş bir şekilde ulaşabiliyorsa, bu durum aşağıdaki görselde olduğu gibi kullanıcılara gösterilecek. Biz mobil bir görsel ile göstermiş olsak da yapılan çalışmanın Chrome için bilgisayarlarda da geleceği bilinenler arasında yer alıyor.

internet site hızı

Google yavaş siteleri de hızlanmaya teşvik edecek

Kullanıcı deneyimini kullanıcılara çekinmeden gösterecek olan Google, bununla birlikte site sahiplerini de hızlanmaları konusunda teşvik edecek. Hali hazırda PageSpeed gibi araçlarıyla site sahiplerine siteleri hakkında hız verilerini ve hızlandırma yöntemlerini paylaşan şirket yavaş siteleri hızlandırmak için böyle ilginç bir yöntem keşfetmiş durumda. Bu atılımla birlikte internet kullanıcıları da hangi siteleri tercih edecekleri noktasında daha kolay seçimler yapabilecek gibi duruyor.

Özelliğin Opera, Safari gibi diğer internet tarayıcı programlara ve uygulamalara ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Fakat diğer platformlar bir özellik iyi bir hizmet sağladığında bir şekilde kendilerini adapte ettiklerinden dolayı ilerleyen günlerde bütün tarayıcılarda benzer özellikler görmemiz mümkün.

İnternet dünyasının nabzını tutmaya çalıştığımız internet haberleri kategorimizi takibe alarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir