Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Nokia 3 Yeni Telefonun EEC Sertifikalarını Aldı

Nokia 3 Yeni Telefonun EEC Sertifikalarını Aldı

Nokia, bir süredir yayınlayacağı düşünülen 3 yeni telefon için EEC sertifikalarını aldı. Haberin detaylarıni gelin hep birlikte inceleyelim.

Bir dönem telefon denilince akla gelen ancak şimdilerde unutulmaya yüz tutmuş markalardan birisi olan Nokia tekrardan pazara girmeye hazırlanıyor. Şimdilerde HMD Global isimli şirket Nokia’nın telefon üretim haklarını elinde tutuyor ve bu markayla ilgili birtakım planları olduğunu da görebiliyoruz. Finlandiyalı markadan yeni telefonlar geleceği bir süredir konuşulan ve üzerinde düşünülen bir olaydı. EEC‘den alınan 3 yeni sertifika da bu iddiaları doğrular nitelikte oldu.

Telefonları satışa çıkarmak için sahip olmanız gereken sertifikalardan birini veren kurum olan Eurasian Economic Commission (EEC)‘de şu anda 3 yeni Nokia telefonu tescillenmiş durumda. Şimdilik bu telefonlar hakkında sadece sertifika isimlerinin TA-1205, TA-1234 ve TA-1212 olarak geçtiği. Tabii ki konunun meraklıları bu 3 sertifikanın hangi telefonlar için alınmış olduğu konusunda bazı fikirlere sahip. Bu fikirlerden en yaygını bu 3 telefonun Nokia 8.2, Nokia 5.2, ve Nokia 9.1 olacağı yönünde.

Yeni cihazlarda Snapdragon 735 işlemcisine sahip olacağı ve 5G desteği bulunduracakları gibi teoriler de oldukça yaygın. Şimdilik elimizde sadece 3 yeni telefon için sertifika alındığı bilgisi var. Nokia’dan bu telefonlarla ilgili ne zaman bir açıklama gelir ya da telefonlar ne zaman çıkış yapar bir fikrimiz olmasa da bu bilgileri edindiğimiz gibi sizlerle paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki en son haberleri için sitemize göz atabilir, gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir