Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Puma’nın Yeni Oyuncu Çorabı: Active Gaming Footwear

Puma’nın Yeni Oyuncu Çorabı: Active Gaming Footwear

Yıllarca espri olarak yapılmış oyuncu çorabı sonunda gerçek oluyor. Puma tarafından yapılan Active Gaming Footwear isimli ürün çoktan satışa sunuldu.

Oyuncu klavyesi, oyuncu faresi, koltuğu gibi sayısız “oyuncu” ürünü var. Bunlardan kaçı gerçekten işe yarar bilinmez ama gerçekten ne işe yaradığını çok merak ettiğimiz yeni bir oyuncu ürünü piyasa çıkıyor. Puma tarafından üretilen ve 650 TL gibi bir fiyata satılan yeni nesil oyuncu çorabı Active Gaming Footwear satışa çıktı. Puma‘nın söylediklerine göre konfor ve kavrama gibi özellikleri olduğu belirtilen çorap, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 110 dolardan satışa çıktı.

Yeni Oyuncu Çorapları Active Gaming Footwear

Spor giyim kategorisinde sektörün ileri gelenlerinden olan Puma, espor’un ne denli hızlı büyüdüğünü fark etmiş şirketlerden biri oldu. Bu kadar hızlı büyüyen bir sektöre yatırım yapmak gibi bir fikir geliştiren Puma ise akıllıca olacağını düşündüğünü bir hamle yaptı ve oyuncu çorabı fikrinden yola çıkarak Active Gaming Footwear‘i tasarladı. Daha önceden uyanan bir diğer firma Adidas olmuş, Ninja ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Active Gaming Footwear

Ayakkabıya benzer tasarımıyla dikkat çeken çoraplar, daha çok oyun arenalarında kullanılması için düzenlenmiş(en azından Puma böyle diyor). Kullanıcılarına kusursuz rahatlık sağladığı iddia edilen çorapların konforu ise gayet iyiymiş. Desteklenen oyun modlarına uyum sağlayacağı söylenen bu yeni buluş, Pumaya göre türünün en iyisi(ki türünün tek örneği). Genel özelliklerini sayacak olursak; sarmal örgülü yapısı ile ayaklarınızın nefes almasını sağlaması bir artı. Rahatlığı ön plana çıkardığı da bir gerçek, bunların yarı sıra ise çorap elastik yapısı ile tam olarak ayağınızın yapısını alabiliyor.

Ayrıca Puma ürün tanıtım aşamasında çorabın her bir bölümüne bir isim verdi, verdiği isimler şu şekilde: Çorabın üst kısmı Seek, yan kısımları Attack ve topuk kısmı ise Cruise ve Defense. Ürün şuanda sadece Avustralya ve Yeni Zelanda mağazalarında satışta ama yakın zamanda diğer ülkelerde de satılmaya başlanacağı düşünülüyor. 160 Avustralya Doları(Türk lirası ile yaklaşık 650-655 TL) şeklinde bir fiyata sahip.

Ürün için bir tanıtım videosu hazırlayan Puma, videoda da çorabın görünüşü ve özelliklerine kabaca değiniyor. İzlemek isteyenler için yayınlanan tanıtımı aşağıya bırakıyoruz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

(Bu arada çok sorulan bir soruya yanıt verelim, maalesef RGB özelliği bulunmuyor.)

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir