Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Yandex Sloy TikTok ‘a Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Yandex Sloy TikTok ‘a Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Ülkemizde ve dünyada oldukça popüler olan uygulama TikTok milyonlarca üyesi tarafından sevilerek kullanılan bir platform.Rus teknoloji devi tarafından geliştirilen Yandex Sloy TikTok ‘un en güçlü rakibi olmak için geliyor! Detaylar haberimizde.

Çin kaynaklı bir uygulama olan TikTok sayesinde kısa videolar çekerek bunları milyonlarca diğer kullanıcı ile paylaşabiliyorsunuz. Kısa sürede kendi fenomenlerini de yaratan uygulamaya Rusya’dan oldukça güçlü bir rakip var. Yandex Sloy TikTok ile şimdiden bir savaşa girdi desek pek de yanlış olmaz. TikTok‘un bu popülaritesi ile pastadan tek başına pay almasına göz yummayan Yandex Sloy ile bu paya ortak olmak için geliyor.

yandex sloy tiktok
Yandex Sloy TikTok ile benzer bir mantıkla çalışıyor. 90 saniye uzunluğunda videolar çekip diğer kullanıcılar ile paylaşabileceğiniz platform arttırılmış gerçeklik efektleri sayesinde kullanıcılarına özgün işler üretmek için fırsat sunuyor. Bunun yanı sıra değişik renk paletleri, arka plan müzikleri ve gelişmiş video düzenleme özelliklerini de bünyesinde barındıran Yandex Sloy şu an için yalnızca Rusya’da bulunan iOS kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda. Yakın zaman içerisinde Android için de gelmesi beklenen uygulamanın dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan kullanıcılar için ne zaman sunulacağı ise henüz belli değil.

Yandex Sloy TikTok ‘tan farklı olarak kullanıcıların kıyafetlerini tanıyarak bunları kategorize edebiliyor. Bu sayede benzer tarzlardaki kullanıcıları aynı alan içerisinde toplayan Yandex Sloy yeni şeyler keşfetmek isteyen üyelerine büyük kolaylık sağlamış oluyor. Bu özelliği ile öne çıkan uygulama TikTok gibi güçlü bir rakip karşısında nasıl bir başarı elde edecek hep birlikte göreceğiz. Ardına Rus teknoloji devini alan uygulamanın dünya çapında nasıl bir tepki ile karşılanacağı da bir diğer merak konusu.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir