Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Yeni PrismCaps ile Tarzını Yansıt Farkını Göster

Yeni PrismCaps ile Tarzını Yansıt Farkını Göster

Dünyanın lider ekipman ve çevre birimleri üreticisi SteelSeries, oyuna ve espora olan tutkusunu her şeyden önde tutarak oyuncular için tasarlamaya ve üretmeye devam ediyor. Dayanıklı ve estetik ürünleri ile beğeni toplayan SteelSeries, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olacak biçimde seçtiği ürünlerini kişiselleştirebileceği yeni SteelSeries PrismCaps ile de tarzlarını yansıtmaya teşvik ediyor.

Kullanıcıların farklı kullanım alanları ile paralel olarak ekipmanlarından farklı beklenti ve ihtiyaçları olabiliyor. Yalnızca oyuncular değil, yazarlar ve editörler de dayanıklılık ve yüksek performans gibi farklı nedenlerle mekanik klavyeleri tercih edebiliyor. Mekanik oyuncu klavyesinin dünyadaki ilk üreticisi olan SteelSeries, farklı kullanıcıların değişken beklentilerine uygun ürünlerle bu ihtiyaca cevap veriyor. Üstelik ekipman kişiselleştirmeyi de bir adım öteye taşıyan yeni PrismCaps ile kullanıcıların kişisel tarzını yansıtabilmelerini sağlıyor.

Yeni PrismCaps

Türünün İlk Örneği Apex Pro ile Özel Tuş Hassasiyeti

SteelSeries’in türünün ilk örneği olan Apex Pro ve Apex Pro TKL klavyelerindeki her bir tuşun hassasiyeti birbirinden farklı olarak özel bir biçimde ayarlanabiliyor. OmniPoint ayarlanabilir çalışma anahtarı teknolojisi sayesinde kullanıcılar tuş hassasiyetlerini istedikleri gibi değiştirebiliyor. Uzun çalışma anahtarları (3.6mm) çalışma sırasında hata yapma ihtimalini de azaltırken aynı zamanda daha yüksek tepki hızlarına ihtiyaç duyulan anlarda kullanıcılar daha kısa çalışma anahtarlarını (0.4mm) tercih edebiliyor. Her iki modelde ortak bulunan OLED akıllı ekranlar, oyun içinden ve Discord gibi uygulamalardan anlık bildirimleri kullanıcılara aktarıyor.

Yeni PrismCaps

Farklı İhtiyaçlara Farklı Seçenekler

SteelSeries’in ihtiyaca uygun olarak farklı anahtar seçenekleri sunan modellerinden bir diğeri ise Apex 7 ve daha kompakt bir boyuta sahip Apex 7 TKL sayesinde kullanıcılar, kendi alışkanlıklarına ve kullanım alanlarına uygun farklı hassasiyet sunan kırmızı, mavi ve kahverengi anahtarlar arasından tercih yapabiliyor. Klavyelerin öne çıkaran özelliklerden biri olan OLED akıllı ekranlar, her iki modelde de yer alıyor. Ayrıca, akıllı ekranın yanında yer alan tıklanabilir metal tekerlek ile oyundan çıkmadan ses, parlaklık ve kaydedilen profiller arasında değişim ve ayarlamalar yapılabiliyor.

SteelSeries’in ekipmanlarında önem verdiği kişiselleştirme özelliklerinden biri olan RGB renklendirmeler markanın klavyelerinde de öne çıkıyor. Yeniden tasarlanan aydınlatma özellikleri, diğer SteelSeries ekipmanlarıyla senkronize edilebildiği gibi oyun içi etkileşimlere veya bildirimlere tepki gösteren ve 16,8 milyon renk yansıtabilen bölgeler sunuyor. Bu bölgeler yalnızca estetik olarak güzel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda oyun içindeki aksiyonları da yansıtılabiliyor.

 

Yeni PrismCaps

Yeni PrismCaps ile Yeni Tarzlar

Kişiselleştirme özellikleri yalnızca kullanım kolaylığı ve performansa yönelik alanlarda değil, tasarım ve estetik gibi farklı alanlarda da ortaya çıkıyor. Yeni çıkan SteelSeries PrismCaps ürünleri ile kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun olacak biçimde seçtikleri klavyeler ile kendi tarzlarını oluşturabiliyor. Yarı saydam kenarlara ve harflere sahip PrismCaps tuş takımları, daha parıltılı ve göz alıcı bir RGB ışıklandırma performansı sağlıyor. Termoplastik PBT materyali ise uzun süreli kullanımdan sonra bile silinme ve doku değişimi gibi durumlara karşı dayanıklılık gösteriyor.

Yeni PrismCaps, Apex 5, Apex 7&TKL ve Apex Pro&TKL gibi SteelSeries’in MX gövdeli mekanik klavyelerinin tamamına uyumluluk gösteriyor. Ayrıca, diğer marka mekanik klavyelerin tuş genişliklerine de uyum sağlayan iki farklı alternatif “alt sıra tuş takımı” seti bulunuyor. Ürün kutusu içerisinden çıkan tuş başlığı çıkarma aracı sayesinde de klavye tuş takımı değişimini hızlı ve kolay deneyim haline getiriyor. PrismCaps’in beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği barındırıyor.

SteelSeries’in her kullanıcının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürettiği çevre ekipmanları ve yeni tarzların oluşturulabildiği yeni SteelSeries PrismCaps ile ilgili https://tr.steelseries.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Yeni PrismCaps

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir