Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Yeni Xbox Konsolunun Adı Açıklandı: “Xbox” Yolda

Yeni Xbox Konsolunun Adı Açıklandı: “Xbox” Yolda

Dev şirket Microsoft, ünlü oyun konsolu serisi Xbox hakkında yeni bir bilgi verdi, şirket yeni üyesinin ismini sonunda açıkladı.

Oyun konsolları bilgisayardan daha farklı mekaniklere, oynanışa ve diğer bir çok özelliğe olanak sağladığından oyuncular için ayrı bir yerdedir. Her ne kadar bir PC sahibi olan kişilerde kullanabilse de bu cihazlarda oyun kolu(joystick) ile oynamanın verdiği haz bambaşkadır.

Bu konsollar arasında belli başlı ağır isimler vardır: PlayStation gibi en çok satan oyun konsolları listesinde başı çeken Sony, piksel oyunlar ve bolca arcade dendiğinde akla gelen ilk isim Nintendo, Saga, Atari gibi. Bunlardan biri ise PlayStation markasına rakip olarak çıkmış, sonrasında en az onun kadar kaliteli bir hale gelmiş ve günümüze dek süren, henüz kazananı belirlenmemiş bir rekabetin üyelerinden olan Xbox!

Geçtiğimiz tarihlerde The Game Awards 2019 adıyla düzenlenen ödül etkinliğinde yeni Xbox konsolu Xbox Series X duyurulmuştu. Bir fragman aracılığıyla paylaşılan yeni konsol, çıktığı andan itibaren aldığı tonla olumsuz tepki ile gündeme gelmişti. Görüşünü, adı, tasarımı derken her bir kısmı için eleştiri alan konsol, daha çıkmadan pazarlama olarak oldukça dibe batmıştı. Microsoft ise bu eleştirileri duymuş olacak ki bir açıklama yapma gereği duydu:

Yeni Konsolun Adı: “Xbox”

Bir duyuru yapan firma, “Yeni konsolun adı Xbox Series X değil, Xbox!” açıklamasında bulundu. Business Insider için röportaj veren bir Microsoft yetkilisi, “Yeni konsolumuzun adı Xbox olacak.” dedi. Ardından Series X hakkında bir açıklama daha yaparak Series X‘in gelecek yılın sonunda çıkacak modelleri için bulduğu isim olduğundan bahsetti. Daha önce bir yerlerden sızdırıldığı iddia edilen Xbox Series haberleri de bu sayede doğruluğa kavuşmuş oldu.

Yaptığı açıklamalardan sonra yetkili Xbox Series hakkında daha fazla bir şey söylemese de biz biliyoruz ki Xbox Series X sadece bir konsolla sınırlı kalmayacak bir seri. Birden fazla cihaza ev sahipliği yapacak yeni modeller hakkında henüz bir bilgi olmasak bile yeni çıkacak, hatta sonraki çıkması muhtemel konsolun ismini bir öğrendik. Yeni “Xbox” hakkında isim açıklaması yapan Microsoft, bir diğer eleştirilen nokta; tasarım hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. İleride eğer yeni bir bilgi paylaşılırsa sizi bilgilendireceğiz. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir