Anasayfa > Teknoloji Haberleri > YouTube Güncellemesi – Ana Sayfada Değişimler

YouTube Güncellemesi – Ana Sayfada Değişimler

Çoğumuzun kullandığı video paylaşma platformu YouTube, aldığı güncellemeyle arayüzünde göze çarpan değişiklikler yaşadı. Detaylar haberimizde.

Yeni arayüzde, ana sayfada bize önerilen videoların büyüdüğünü ve eskisinin aksine kanallara göre ayrılmadığını görüyoruz. Eski ana sayfada kanallara veya video konularına göre kategorize edilen küçük küçük videolar bizlere öneriliyordu, artık genel olarak izleme alışkanlığımızı yansıtan belirli videolar daha büyük bir şekilde incelenebiliyor. Buna ek olarak video sahibi kanalların logolarının da videoların küçük resminin altında göründüğünü gözlemleyebiliyoruz. Eski arayüzde sadece kanal ismi küçük bir şekilde yazıyordu. Bu sayede videolara ve sahiplerine tekil olarak daha çok önem veren, daha rahat incelenebilen ve gözü yormayan bir tasarıma sahip olduk.

youtube

Yan taraftaki sekmeler kısmı ise değişmemiş. Yine istediğimiz yere tek tıklamayla gidebiliyor; gerekirse trendlere, gerekirse de YouTube tarafından bize önerilen videolara dilediğimiz gibi göz atabiliyoruz.

YouTube yeni güncellemeyle beraber PC’deyken daha rahat gezilebilecek, daha az göz yoran bir platform haline geldi fikrimce. Siz de konuyla ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Hakkında Efe Eren Genç

Boğaziçi Dilbilim öğrencisi, orada burada yazıp çeviriyor, kendince bir şeyler deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir