Anasayfa > Sanat Haberleri > Başka Sinema BluTV Ekranlarında Yer Alacak

Başka Sinema BluTV Ekranlarında Yer Alacak

Corona nedeniyle etkilenen sektörlerden bir diğeri de sinema oldu. Buna karşın BluTV ve Başka Sinema sanat filmlerini insanlara ulaştırmaya devam edecek.

Bilmeyenler için Başka Sinema, bağımsız filmlerin dağıtımcılığını üstlenen ve ülkemizde sanat filmlerinin yaşam alanı bulduğu özel bir proje. Bildiğiniz gibi Corona virüsünün dünyada ve ülkemizde yarattığı etkiler nedeniyle sinema salonları kapatıldı. Bundan hem büyük prodüksiyonlar, hem de bağımsız yapımlar büyük ölçüde olumsuz etkileniyor. Marka filmler tabii ki de süreci atlatacak ekonomik yapıya sahipler fakat sanat filmleri için aynı şey geçerli değil.

Başka Sinema ve BluTV soruna çözüm üretiyor

İki tarafın anlaşmasıyla beraber Başka Sinema tarafından dağıtımcılığı üstlenilen filmler BluTV’de yayınlanacak. Toplanılan gelirlerin bir kısmı ise sanat filmlerini gösterime alan salonlara dağıtılacak. Çünkü sağlık dünyamızdaki yaşanan sorunlara rağmen kapalı kalan sinema salonları maalesef kira ödemeye devam ediyorlar. BluTV üyeleri kirala&izle kısmından ödüllü sanat filmleri dahil olmak üzere birçok filmi izleyerek ülkemiz yönetmenlerine destek olabilecek.

Bu güzel fikir ve iş birliği için iki tarafı da tebrik etmek gerek.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir