Anasayfa > Sanat Haberleri > God Father Yönetmeni Coppola Marvel Hakkında Konuştu

God Father Yönetmeni Coppola Marvel Hakkında Konuştu

Geçtiğimiz günlerde Taxi Driver ve The Wolf of Wall Street filmlerinin yönetmeni Scorsese Marvel ı eleştirmişti, eleştirilerine Coppola da destek verdi.

Bir yanda Dünya Sinemasının unutulmaz yapımlarına imza atmış iki büyük yönetmen, diğer yanda gençlerin en sevdiği izlenme rekortmeni film serisi. Bu haberimizle Marvel evrenini seven okurlarımızın kalplerini kırabileceğimizi söyleyelim habere başlamadan önce.

Geçtiğimiz günlerde Martin Scorsese, Marvel filmleri hakkında hafif denilebilecek bir görüşte bulunmuştu. Scorsese serinin oyuncularının ellerinden gelenin en iyisini yapmasına rağmen bu filmlerin ‘Sinema’ olmadığını belirtmişti. Yaptığı açıklamada bu filmleri sanat olarak görmek istediğini ama başaramadığını belirtmişti.

Martin Scorsese şu anda Dünya Sinemasının en önemli filmlerine imza atmış olmasıyla tanınan bir Hollywood yönetmeni. Bir diğer üstat ise Francis Ford Coppola, onu da yönettiği God Father serisi ile tanıyoruz.

Ford Coppola Marvel Hakkında Çok Daha Acımasızdı

Scorsese sevmeye çalışıp sevemediğini söylerken Coppola bu filmleri ‘aşağılık’ olarak değerlendirdi. Verdiği demeçte Scorsese’nin oldukça kibar olduğunu da belirterek eleştirisinin ne kadar sert durduğunu da belirtmiş oldu. Ford Coppola “Sinemadan bir şeyler öğrenmeyi, kazanmayı umuyoruz. Bu biraz bilgi, biraz aydınlanma, bir ilham olabilir. Kimsesin aynı filmi tekrar tekrar görmekten bir şey kazandığını sanmıyorum” dedi. Ne kadar haklı ya da ne kadar haksız olduğu her ne kadar tartışılabilir olsa da eleştirinin tartışmayı bir basamak daha yukarıya taşıyacağı oldukça ortada.

Marvel şirketi yöneticilerinden ve oyunculardan daha önce Scorsese’nin açıklamasına karşı cılız birkaç savunma sesi çıkmıştı. Fakat hafif bir eleştiriye, hafif bir cevap veren Marvel, şimdi Coppola’nın açıklamasına nasıl bir cevap verecek kestirmek oldukça güç. Yapılacak açıklamalardan anında haberdar olmak için Sinema Haberleri kategorimizi takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir