Anasayfa > Sanat Haberleri > Joker Sıralamayı Altüst Etti!

Joker Sıralamayı Altüst Etti!

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Todd Phillips imzalı Joker filmi, film sıralamasında Kara Şövalye ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmleri geride bıraktı.

DC evreninin gözde kötü karakterlerinden biri olan, hatta çoğu kişi tarafından başı olan Joker için fazlasıyla film yapılmıştı. Filmlerin son örneği ise geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Joker oldu.

Geçtiğimiz tarihte vizyona giren Joker, oldukça büyük beğeni toplamış ve bizlere harika bir keyif yaşatmıştı. Her yeni gün farklı bir gelişme ile şu anda piyasada olan film, dünyaca ünlü film puanlama sitesi IMDB‘de “en çok beğenilenler listesi”nde ilk üçe girmeyi başardı!

Esaretin Bedeli filminin birinci ve Baba filminin ikinci olduğu sıralamada Baba filminin arkasında kalarak üçüncü olmayı başaran Joker kısa sürede yakaladığı bu başarı ile de adından sıkça söz ettiriyor.

Kara Şövalye ve Yüzüklerin Efendisi filmlerini geçti

Çıktığı dönemlerde oldukça büyük başarılara imza atmış ve çoğu kişi tarafından sevilen filmler Kara Şövalye ve Yüzüklerin Efendisi gibi efsane yapımları arkasında bırakan film, ne kadar kaliteli bir film olduğunu ispatladı. Robert De Niro ve Zazie Beetz gibi usta oyuncuların bulunması ise kaliteye kalite katan bir diğer faktör oldu.

Marvel tarafından yapılan yüksek bütçeli yapımları bile geçerek düşük bütçe kullanılarak da başarılı filmler yapılabileceğini gösteren Joker, önü kesilemeyen bir fenomen ve bu gidişle elde ettiği başarılara yenileri eklenecek gibi görünüyor.

Yapılan bu atılımla şu anda öne çıkan şirket DC ise bu başarıdan mutlu gibi görünüyor. Daha ne kadar izleneceği ve sonrasında neler olacağı şimdilik bilinmez ama yaşattığı keyfin süreceği belli. Umarız ki bu film çoğu firma için güzel bir örnek olur. Şaşalı ve göz yoran bol efektli filmler yerine daha basitleştirilmiş, en azından üzerine kafa yorulmuş filmler yapmaya geri dönerler. Daha fazla blog için ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir