Anasayfa > Sanat Haberleri > Marvel’s Spider-Man İçin Senaryo Kitabı Geliyor

Marvel’s Spider-Man İçin Senaryo Kitabı Geliyor

Bire süre önce oyununu da gördüğümüz, Marvel firmasının ünlü markalarından biri olan Spider-Man için bir hikaye/senaryo kitabı geliyor.

PlayStation 4 için özel olarak çıkmış oyunlardan olan Marvel’s Spider-Man, hızlı oynanışı ve karakteri oyuna iyi yansıtmasıyla oldukça beğenilmişti. Hikaye konusunda da iyi iş çıkaran geliştirici firma Insomniac Games, bu tarz bir süper-kahraman oyununda yapılması gerektiği gibi hareket etmiş ve ve büyük bir başarı yakalamıştı. Bu başarının ardından oyunun severleri ikinci oyunu beklemeye başladı.

Aksiyon-macera türünde yayınlanan ilk oyun, çizgi roman kaynaklı hikayesi ve bir uyarlama olması nedeniyle zaten belirli bir kitleyi daha çıkmadan kendisine çekmişti. Ama geliştirici ekibin gösterdiği büyük performansın da bu başarıda büyük bir etkisi var. Çıkış yaptığı yıl; “Yılın En İyi Oyunu“, “En İyi Aksiyon/Macera Oyunu” gibi oldukça fazla ödül için aday gösterilmişse de maalesef herhangi bir ödül alamadı. Aslında bunun ana sebebi Spider-Man oyununun yetersiz kalması değil, çıkış yaptığı 2018 yılında God of War, Red Dead Redemption 2 ve Assassin’s Creed Odyssey gibi büyük rakipleri olması olabilir.

Marvel’s Spider-Man

Geçtiğimiz aylarda ise Sony‘nin Insomniac Games‘i bünyesine katması ile beraber yeni oyunun çıkması yönündeki iddialar kuvvetlenmiş, serinin takipçileri bir hayli sevinmişti. Yinede henüz yeni oyun hakkında bir gelişme ya da haber yok. Ama ilk oyun hakkında yeni bir haber var. Açıklamaya göre Marvel ve Insomniac önümüzdeki tarihlerde ilk oyunun senaryo kitabını satışa sunacaklar. Kitap bize, oyunda gözden kaçan ayrıntılar gibi çeşitli konularda bizi aydınlatmasının yanı sıra oyunun güzel hikayesini de okuma fırsatı verecek.

“Spider-Man Script Book” Geliyor!

Tüm dünyada 11 Şubat 2020 tarihinde satışa sunulması beklenen kitap, Spider-Man Script Book adıyla yayınlanacak ve oyunun senaryosu, sanat çizimleri ve bazı bilgileri içerecek. Kitabın Türkiye’de satılıp satılmayacağı, satılırsa nasıl bir fiyatlandırma alacağı henüz belli değil. Yani kitap ülkemizden de temin edilebilecek mi bilmiyoruz. Yinede yeni oyun, Marvel’s Spider-Man 2* gelene kadar bizi idare edebilir gibi duruyor. Ayrıca daha fazla blog ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir