Anasayfa > Sanat Haberleri > Matrix 4 İçin Yeni Başrol

Matrix 4 İçin Yeni Başrol

Eskilerin unutulmaz bilim-kurgu serisi Matrix uzun zaman sonra geri dönüyor ve yeni filmi Matrix 4 için yeni başrol belli oldu.

Çıktığı 1999 yılından itibaren film sektörünü kasıp kavuran Matrix, aldığı büyük ilgi ile bir seri haline dönüşmüş ve devam filmleri Matrix Reloaded ile Matrix Revolutions‘ın aynı yıl çıkmasına bile sebep olmuştu.

Çıkardığı son iki film ile ufak bir düşüş yaşasa da hiçbir zaman unutulmayan filmler arasında kendine bir yer edindi. Bilim kurgu denince akla gelen ilk filmlerden olan Matrix, o yıllarda başardığı şeyler ile günümüzdeki çoğu yapıma hala ilham olmakta. Böyle bir serinin geri dönmesi umarız ki bu filmden sonra çıkacak diğer bilim kurgu yapımlarına da örnek olur.

Matrix 4

Serinin sevenleri tarafından 4. filmin çıkması istenen serinin yeni filmi, son filmden tam 16 yıl sonra bizlere duyuruldu! Matrix 4 filminin geleceği bu yılın ortalarında duyurulan film için şimdiden görüşmeler başladı. Oyuncuların tamamı belli olmasa da bazı gelişmeler yaşandı.

Kadro için yeni isim!

Filmin başrolleri ise eskilerden alıştığımız üzere Neo karakterine hayat vermiş olan Keanu Reeves ve Trinity karakterine hayat vermiş olan Carrie-Anne Moss olacak. Sevilen oyuncu Laurence Fishburne’ün yeni filmde oynayıp oynamayacağı şu anlık maalesef belli değil. Ayrıca kadroya yeni katılan bir isim daha var, Yahya Abdul-Mateen II. Aquaman filminden hatırladığımız oyuncunun filme başrol olarak katılması planlanıyor, oyuncunun oynayacağı rol daha kesinlik kazanmasa da tahminlerin çoğu Morpheus karakterinin gençliğini oynayacağı yönünde.

Matrix 4

Yani Yahya Abdul-Mateen II “yeni” Morpheus olabilir. Bunca yıldan sonra böyle efsane bir serinin geri gelmesi piyasada nasıl bir dalgalanma yaşatacak bilinmez ancak böyle usta isimlerle kötü bir iş çıkma ihtimali az görünüyor. Çekimlerinin 2020 yılında başlaması beklenen film hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca daha fazla blog için ve piyasadan güncel haberler için sitemiziInstagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir