Anasayfa > Sanat Haberleri > Melnibone’lu Elric Dizisi Yolda!

Melnibone’lu Elric Dizisi Yolda!

O fantastik edebiyatın mihenk taşlarından, o türe yepyeni bir soluk getiren karakter, o Melnibone dükü Elric! Fantastik edebiyatın sevilen karakterlerinden Elric dizisi çok yakında ekranlarımızda olabilir! Detaylar haberimizde.

Michael Moorcock tarafından kaleme alınan ve yazıldığı günden bu yana kendisine sıkı bir hayran kitlesi edinmiş olan Elric‘i türe ilgisi olan insanlar eminiz ki duymuştur. Ülkemizde de kitaplarının yeniden Türkçeleştirilmesi sayesinde daha çok tanınmaya başlayan kahramanımız Melnibone dükü Elric yakın zamanda ekranlarımıza da transfer olabilir. Alıştığımız kahraman profilinden bir hayli uzak olan Elric, Geralt of Rivia gibi pek çok karaktere de ilham olmayı başarabilmiş durumda.

Kitap Önerisi – Elric: Ruh Hırsızı

Elric dizisi
İlham verdiği karakterlerin dizileri ve oyunları yapılırken Elric uzunca bir süre boyunca gölgelerde yenide hatırlanmayı bekledi desek hiç de yanlış olmaz. Zaman zaman efsanevi seri hakkında dizi ve film haberleri gündeme gelse de bu zamana kadar hiç birinden sonuç alınamadı. Ancak şimdi önümüzde bu unutulmaz seri için heyecanlandıran bir gelişme var. Serinin hakları New Republic Pictures tarafından satın alınmış durumda. Bu da bizlere Elric dizisi için beklemede kalmak adına pek çok sebep sunuyor.

Moorcock gerek yarattığı evren, gerek zekice kurgulanmış ve üzerine düşünülmüş karakterler ile günümüz yapımcılarına adeta zaten her şeyi ile hazır bir evren sunuyor. Albino, hastalıklı, kılıcına neredeyse bir eroinman seviyesinde bağlı, soyuna ihanet etmiş bu tam olarak siyah yada beyaz olmayan karakter ile ne zaman ekran başında buluşabileceğimiz ise henüz bir muamma.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir