Anasayfa > Teknoloji Haberleri > Quibi Artık Tamamen Kapanmış Durumda

Quibi Artık Tamamen Kapanmış Durumda

Hızlı başlayıp solan girişimler arasında adını anabileceğimiz Quibi, artık tamamen kapanmış durumda. Peki, süreç nasıl yaşandı?

Hepimizin evlerimize kapandığımız 2020 yılında birçok çevrimiçi yayıncılık platformu gelirlerini katladı ve erişim alanını arttırdı. Netflix ve Prime başarılarıyla sık sık sitemiz tarafından da anıldı. Ancak süreç bütün platformlar için böyle işlemedi desek hata yapmış olmayız. Quibi, 2018 senesindeki kuruluşu ve ilginç vizyonuyla ancak bugüne kadar ömrünü devam ettirebildi.

İşte Netflix’in Yeni Yerli Yapımları

Nisan ayında orijinal içerikleriyle de birlikte yayın hayatına başlayan Quibi, aynı hızla geçtiğimiz ay resmi olarak kapanacağını duyurmuştu ve tarih olarak da 1 Aralığı vermişti. Tarih gelip çattı ve platform kapılarını sıkı sıkıya örttü. 10 dakikayı geçmeyen, sadece ve sadece mobil platformlara özel yayınlanan içerikleriyle ilginç bir yol çizen platform maalesef ayakta kalamadı. Platform Shrek ve Sinbad gibi filmlerin yapımcısı olan Jeffrey Katzenberg tarafından kurulmuş olduğu için yatırımcıların epey ilgisini çekmişti. Ancak bu yatırımlar da platforma can suyu vermekten ve birkaç dizi ortaya koymaktan fazlasını başaramadı. Dizi kalitesi de platforma kullanıcı çekmeye yetmeyince kaçınılmaz son yaşandı.

Platformun internet sitesine erişim devam ediyor olsa da mobil uygulamalarıyla ilgili aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir