Anasayfa > Sanat Haberleri > Sonic The Hedgehog Fragmanı – Kirpi Bu Sefer İyi Olmuş

Sonic The Hedgehog Fragmanı – Kirpi Bu Sefer İyi Olmuş

Sonic The Hedgehog fragmanı yayınlandı. Kirpi’nin eli yüzü bu sefer düzgün olmuş. Sonic the Hedgehog filmi, Şubat 2020’de vizyona girecek.

Atari çocukları onu çok iyi tanıyor. SEGA‘nın oradan oraya uçup kaçarak altın halkaları toplayan Sonic isimli fırlama kirpisi, adama oyun kolu kırdıracak kadar iyi bir oyundu. Zaten, 1991 yılından itibaren Sonic oyunları serisi hız kesmeden ve bazı seneler birden fazla oyun çıkararak yayın hayatına devam etti.

https://www.youtube.com/watch?v=WxMskhDXLYg

Bu kadar sevilen bir oyunun filminin gelmesi de kaçınılmazdı. Nitekin Sonic the Hedgehog filmi açıklandığında geek alemi bu habere çok sevindi. Ta ki, karşımıza şu gelene kadar.

sonic-the-hedgehog-1

Kirpi Değişti

Neyse ki fanlar internette seslerini öyle bir duyurdular ki, filmin yönetmeni Jeff Fowler geri adım atarak, “Destekleriniz için teşekkürler, eleştirileriniz içinde öyle. Mesaj açık ve anlaşılır… Dizayndan mutlu değilsiniz ve değişiklikler istiyorsunuz. Bu olacak. Paramount ve Sega’daki herkes karakterin olabileceği en iyi halinde olmasını istiyor.” açıklamasını yapmıştı. Görünen o ki yönetmen sözünde durdu. Çünkü Sonic the Hedgehog fragmanı karşımıza bambaşka bir kirpi çıkardı. Bence dizaynın mayası bu sefer tutmuş. Sonic, onu sevdiğimiz haline geri dönmüş.

Stüdyo bu dizayn değişikliğinden sonra Kasım 2019’da vizyona gireceğini duyurmuştu. Ancak bütün dizayn değişiklikleri ile bu sürenin karşılanıp karşılanmayacağı tartışma konusu olmuştu. Neticede film değil, trailer Kasım’da elimize ulaştı ve vizyon tarihi de Şubat 2020 olarak belirlendi.

Jim Carrey Farkı

Dizayn konusu bir türlü kapanmadığı için yeterince konuşulmadığını düşündüğüm bir konu ise Jim Carrey! Jim Carrey, Grinch, Talihsiz Serüvenler Dizisi ve Maske gibi filmlerde, aklının iplerini salmış kötü karakterleri ne kadar harika oynadığını defalarca ispatlamıştı. Dr. Ivo Robotnik‘i oynamak için daha iyi bir seçim düşünülemezdi.

jim-carrey-dr-robotnik

Filmi izlemeden olmuş mu olmamış mı bilinmez ama Paramount ve Sega‘nın hayran kitlesini, bütün bir filmi neredeyse yeniden yapacak kadar umursadığı düşünülürse, beklentiler yüksek gidilebileceği kesin. Ayrıca fragman da fena görünmüyor. Seyirci kitlesine “alın yaptığımız bu, beğenmediyseniz de umursamıyoruz” tavrını yapan bir çok stüdyo olduğu düşünülürse (Sana bakıyorum Disney), Paramount’un bu özverisi karşılıksız kalmamalı diye düşünüyoruz.

Son olarak sizleri yenilenmiş Sonic the Hedgehog fragmanıyla baş başa bırakıyoruz. Sonic the Hedgehog gelişmeleri için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

 

 

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir