Anasayfa > Sanat Haberleri > Star Wars: The Rise of Skywalker – Rey Kendi Yolunu Çiziyor

Star Wars: The Rise of Skywalker – Rey Kendi Yolunu Çiziyor

The Rise of Skywalker önümüzdeki ay izleyeci ile buluşacak. Rey’in akıbetleriyle ilgili Daisy Ridley, “Kendi yolunu çiziyor” açıklamasında bulundu.

Star Wars: Rise of Skywalker bir ay sonra çıkıyor. En yeni üçlemenin son filmi yaklaşırken, adet olduğu üzere oyuncular ve stüdyo bazı tüyolar vermeye başladı. Son haber ise Rey karakterini canlandıran Daisy Ridley‘den geldi. Serinin yönetmeni J. J. Abrams ve Ridley’nin Entertaintment Weekly‘ye verdiği röportajda, Ridley canlandırdığı Rey karakteri için “Kendi çizdiği yoldan gidiyor. Diğer insanların ona yapmasını söylediklerini yapmıyor” açıklamasında bulundu.

Bu açıklama yayınlanan fragmanların yarattığı kafa karışıklığını daha ileri bir boyuta taşıdı. Fragmanlarda Rey’i elinde kırmızı ışın kılıcıyla gördük. Daisy Ridley’in açıklaması da eklenince, Rey karakterinin First Order lideri Kylo Ren ile karmaşık olan ilişki durumuyla ilgili süpriz gelişmeler olacağını düşünmek yanlış olmaz. Serinin hayranları tarafından Reylo olarak adlandırılan ikiliyle ilgili Ridley daha önce “Reylo teorileri beni rahatsız etmiyor, onları okumak eğlenceli” açıklamasını yapmıştı.

rey-rise-of-skywalker

Fragmanlarda çift Death Star‘ın kalıntıları gibi görünen bir ortamda savaşıyor. Aynı zamanda daha önce söylediğimiz gibi Rey’i kırmızı ışın kılıcıyla da görüyoruz. Kylo Ren ve Rey arasında neler olup biteceğini, öyle görünüyor ki ancak filmi izlediğimizde anlayabileceğiz. Ama anlaşılan o ki, Rey Luke Skywalker’dan da, First Order’dan da baya sıkılmış durumda ve artık kendi yolunu, kendi koşullarıyla çizmek istiyor.

Star Wars evreninde, özellikle de Jedi kültüründe, daha çok padowan kültürüne alışkınız. Usta söyler, çırak yapar. Jedi Order’ının çalışma ve eğitim sistemi budur. Darth Vader, Obiwan Kenobi ile  bile ustasız değildi. Luke Skywalker bir süre bataklıkta Yoda‘nın eğitimleri kapsamında türlü eziyetine katlandı. Belki de Rey, yaşını almış Luke’un ergen bunalımlarından bıkıp kendi doğru bildiği yola gidecektir. Bir ay daha bekleyip göreceğiz.

Star Wars: The Rise of Skywalker ile ilgili gelişmeleri internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Sizce son Star Wars filmi beklentilerimizi karşılayacak mı? Düşüncelerinizi bizimle yorumlarda paylaşın.

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir