Ev / Teknoloji Haberleri / TikTok Kapandı, Twitter Yıkıldı: Sosyal Medyada Cümbüş

TikTok Kapandı, Twitter Yıkıldı: Sosyal Medyada Cümbüş

Tiktok kapandı dedirtecek büyük altyapı problemleri yaşadı. On binlerce insanın erişemediği uygulamanın dalgası da tabii ki Twitter’da geçildi.

Tartışmaların ve eleştirilerin odağından bir türlü kurtulamayan ancak popülerliğinden de bir şey kaybetmeyen sosyal medyanın yeni devi TikTok dün tökezledi. Down Detector‘a girdiği verilere bakılırsa, sadece bu siteye bilgi giren ve uygulamayı kullanmada sorun yaşayan kullanıcıların sayısı onbinleri buldu. Gerçek sayınınsa bundan çok daha yüksek olduğu aşikar. Down Detector verilerine bakılırsa, sitenin  23:00 ve 02:00 arasında ciddi bir problem yaşadığı anlaşılıyor.

TikTok Clubhouse Benzeri Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Popüler uygulamaya giriş yapamayan ve girse de videolardan mahrum kalan on binler, dalgayı bir başka sosyal medyaya, Twitter’a taşıdılar. TikTok’la ilgili komik memeler ve gifler paylaşam TikTok-zedelere yanıt TikTok’un Twitter’daki destek hesabından geldi.

Çöküntü sırasında, bazı hesapların takipçi ve takip eden sayılarının sıfırlanması, sosyal medya reklamları için TikTok’u tercih eden iş sahiplerini de endişelendirdi. Reklam kampanyalarında bir kayıp yaşanıp yaşanmadığıyla ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Muadillerine göre daha yeni bir medya aracı olan TikTok tarihinde ilk defa böyle bir sorunla karşılaştı. Ancak saatler içinde soruna müdehale eden Çin mucizesi, daha geniş bir kullanıcı serzenişinin önüne hızla geçmeyi başardı. An itibariyle neredeyse bütün hesaplarda yaşanan sorunların ve giriş problemlerinin önüne geçildiği tahmin ediliyor.

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir