Ev / Blog / Unity Sistem Gereksinimleri
unity sistem gereksinimleri

Unity Sistem Gereksinimleri

Bağımsız oyun geliştiricilerin göz bebeği olan programlardan birisi Unity için sistem gereksinimleri nelerdir sizler için listeledik.

Unity hem 2, hem de 3 boyutlu oyunları geliştirebildiğimiz ücretsiz bir oyun motoru. Kullanıcıların Unity’i diğer programlardan daha fazla tercih ediyor olmasının bir diğer sebebi de geniş mağazası. Bu mağazada kolaylıkla ve ucuz fiyatlarla ulaşabildiğimiz asset ve diğer gereçler mevcut. Tabii diğer bir yandan da yazılımın kullanıcı sayısı arttıkça, onunla ilgili içerik hazırlayanların da sayısı artıyor. Dolayısıyla öğrenme aşamasında da kaynak sorunu yaşamıyoruz.

Unity Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyun motoru sistem gereksinimleri bilgilerini bizimle minimum şeklinde paylaşmış. Kısacası evet bu özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa programı çalıştırabilirsiniz. Fakat unutmamak lazım, bu tip yazılımlarda proje boyutu ile pc için duyulan ihtiyaç doğru orantılı bir şekilde hareket eder. Yani projeniz geniş ölçekliyse, aşağıdakilerden daha iyi olanaklara sahip bir bilgisayar daha çok işinize yarayacaktır.

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit
  • İşlemci: X64 mimarisine sahip bir işlemci
  • Grafik Uygulaması: DirectX 10
  • Not: Resmi olarak sürücü güncellemesi alan diğer aygıtlar program tarafından desteklenir.

Hakkında Eran Küçük

Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisiyim, Hikaye > Grafik sempatizanıyım. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazım var.

3 Yorumlar

  1. Yine aklıma takılan bir soru var izninizle.
    Unity mağazasından hariç assetleri destekleyebiliyor mu peki? Mesela itch.io dan sahip olduğum asset pack leri Unity nin içinde kullanabilir miyim?

    • Elbette, Unity için en aktif mağazanın kendi mağazası olduğunu biliyoruz ama dışarıda da yine program içerisinde kullanabildiğimiz pek çok ürüne ulaşabiliyoruz. Hatta bazı kullanıcılar kendilerini geliştirmek amaçlı yaptıkları işleri bedavadan geliştiricilere sunabiliyor, yine bunlara da ulaşabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir