Anasayfa > Sanat Haberleri > Vikings 6. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Vikings 6. Sezon Fragmanı Yayınlandı

Çoğu kişice sevilen Vikings dizisinin final sezonu 6.sezon için ilk fragman geçtiğimiz günlerde bizlere sunuldu ve biz de sizler için bir inceleme yaptık. 

Vikings

2013 yılında yayın hayatına başlayan ve çıktığı günden itibaren fazlasıyla olumlu tepkilerle karşılaşan Vikings dizisi, Vikingleri ve Vikinglerin kralı Ragnar Lothbrok‘u konu almakta.

Detaylarına inecek olursak dizi 8. yüzyıl ile 11. yüzyıl arasındaki, barbar sayılan Vikinglerin yaptığı fetihleri ve altın çağlarını konu almakta. Gerek gerçekçi yapısıyla, gerekse oyuncuların rol yetenekleri ile çoğu kesimce beğenilen dizi, geçtiğimizde günlerde 6. sezonunun, yani final sezonunun fragmanını yapımcı şirket History tarafından yayınladı.

6. Sezon ne zaman?

Amerikan History ve online dizi sitesi Amazon Prime üzerinde yayınlanacak dizi, fragmanında yayınlanan tarihlere göre 4 Aralık 2019 tarihinde Amerikan History, 5 Aralık 2019 tarihinde ise Amazon Prime ile çıkış yapacak.

6. Sezonda kaç adet bölüm olacak?

9 bölüm ile başlayan ilk sezonun ardından ikinci ve üçüncü sezonlarda bölüm sayısı 10’a yükselmişti. Arından dördüncü ve beşinci sezon ile 20 bölüme kadar çıkan dizi, History tarafından açıklanan bilgilere göre son sezonunda da aynı şekilde 20 bölümden oluşacak.

Peki ya, 6. Sezon’da neler olacak?

Geldik yarı spoiler içeren bölüme. Hiçbir bilgiye önceden erişimimiz olmasa da tahminlerimiz ve söylentiler doğrusunda burada bir şeyler yazacağım fakat diziyi sadece çıktığı zaman izleyerek öğrenmek isteyenler için burayı geçmelerini öneririm, yani “Spoiler Alert!”.

Öncelikle en sağlam kaynağımız, Vikings dizisinin yaratıcısı ve yapımcısı olan Micheal Hirst’in açıklamalarından başlayalım. Yeni sezon hakkında, “Vikingler, tüccarlık adına dışa açılacak” gibi bir duyuruda bulunmuştu. Ayrıca Vikinglerin İpek Yolu’na giderek Ruslar ile ticaret yapacağını belirten Hirst, sen sezonun beklenmedik ve oldukça heyecanlı geçeceğini söylemişti.

Başka bir bilgi ise bu sezonda Rus Vikinglerine mensup ve Novgorod’un yeni karakteri Oleg’in döneceğini seyredecek. Söylentilere göre ise son sezonda Bjorn’un indirileceği ve Kral Harald’ın yükseleceğini göreceğiz. Ayrıca dizinin başrollerinden olan ve diziye 4. Sezon’da üzücü bir şekilde veda eden Ragnar Lothbrok’un bir kez daha karşımıza çıkacağını savunanlar da var. Fakat yeniden söyleyelim, bu bilgilerin bazıları sadece söylentiden ibaret. Yani tamamen bu yazılara göre bir karar vermeyiniz.

Vikings 6. Sezon ilk fragman

Şimdiden büyük bir heyecanla beklenen yapımını biz de sizler gibi izlemek için sabırsızlanıyoruz! Daha fazla blog için ve piyasadan güncel haberler için sitemizi, Instagram hesabımızı ve Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. İyi günler!

Hakkında Baran Varlık

Baran Varlık, ufak yaşlardan beri oyun sektörü için yazarlık yapıyor. 2019 yılından beri Save Butonu için çalışıyor. 15 yaşında ve Blizzard'a bayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir