Anasayfa > Sanat Haberleri > Disney+ Sorun Dolu Bir Başlangıç Yaptı!

Disney+ Sorun Dolu Bir Başlangıç Yaptı!

Disney’in yeni çevrimiçi yayın platformu olan Disney+ sorun yaratarak yayın hayatının ilk gününde hayal kırıklığına uğrattı. Detaylar haberimizde.

Disney+ kimi bölgeler için yayın hayatına başladı. Yayınlar başladı başlamasına ancak bu sorunları da beraberinde getirdi. Kanada, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri için yayın hayatına başlayan Disney+ sorun yaşatan ilk gün problemleri ile kullanıcıları şimdilik pek de memnun edebilmiş gibi gözükmüyor.

Yayın hayatına yeni başlayan platform üzerinde kullanıcılar haliyle bir yoğunluk oluşturdular. Gerek ücretsiz deneme aboneliğinden bir an önce yararlanmak isteyen kullanıcılar, gerekse de platformu merak eden ve biraz incelemek isteyen kişiler bağlantı problemleri ile karşılaştılar. Disney+ sorun dolu bir ilk gün başlangıcı ile kullanıcıların beklentilerine şimdilik pek de karşılık verebilmiş gibi görünmüyor.

Disney+ Sorun

Yalnızca yukarıda saydığımız 3 ülkeyi kapsayan bu pilot yayınlar zamanla dünyanın diğer bölgeleri için de erişilebilir olacak. Kısacası Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hollanda’yı bir deneme alanı olarak görmek doğru olacaktır. Giriş yapmaya çalışan kullanıcıların oluşturduğu yoğunluk neticesinde gerekli önlemler alınarak serverlar üzerinde iyileştirmeye gidileceği kesin.

Ancak problem yalnız bağlantı ve giriş sorunları ile de sınırlı değil. Kullanıcılar bu sorunlar hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerini aradıklarında uzunca bir süre boyunca hatta bekletilmekten de şikayetçi durumdalar. Bakalım Disney çok umut bağladığı bu proje hakkında ne gibi aksiyonlar alacak? Bu problemler yalnız ilk gün ile sınırlı kalacak mı?

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir