Anasayfa > Sanat Haberleri > Game of Thrones Dizisi Age of Heroes İptal Edildi

Game of Thrones Dizisi Age of Heroes İptal Edildi

Game of Thrones evreninde geçecek olan ve bize bildiğimiz evrenin öncesini anlatacak devam dizisi Age of Heroes için iptal kararı verildi. Detaylar haberimizde.

Tamı tamına 8 sezon boyunca izleyicileri ekran başına bağlayan ve başlı başına bir fenomen yaratmış olan Game of Thrones aynı zamanda çok da geniş bir evrene sahip. George R.R. Martin tarafından yazılan kitap serisinden uyarlanan dizi bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda final yapmıştı. Final yapan fenomen dizinin ardından ise aynı evrende geçecek başka dizilerin haberleri peş peşe gelmişti.

Bu dizilerden biri ise Age of Heroes olacak ve Game of Thrones‘ta izlediğimiz olaylardan 8 bin yıl öncesini konu alacaktı. Ancak hayranlar tarafından da merakla beklenen dizi için HBO kanadından bir iptal haberi geldi. Bu iptal kararına gerekçe olarak ise dizinin post-prodüksiyon sürecinin beklenenden daha pahalı olması gösterildi. Çekilmesi planlanan dizide Game of Thrones boyunca izlediğimiz birçok olayın ortaya çıkış hikayelerine kendi gözlerimiz ile tanıklık edecektik.

Age of Heroes
Başrollerini Naomi Watss ve Josh Whitehouse‘un paylaşması planlanan dizinin pilot bölümü çekilerek HBO‘nun beğenisine de çoktan sunulmuştu. Ancak yukarıda belirttiğimiz sebep ve buna ek olarak sürecin çok uzun bir zaman alacağı kaygısı taşıyan HBO projenin fişini çekmeye karar verdi. Şirket bunun yerine HBO Max adlı yayın platformunda yayınlanacak olan ve Targaryen hanesini konu alacak House of the Dragon adlı diziye ağırlık verecek gibi görünüyor.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir