Anasayfa > Sanat Haberleri > IMDB’ye Göre Haftanın Filmi: Platform

IMDB’ye Göre Haftanın Filmi: Platform

Platform, orijinal adıyla El Hoyo IMDB’de haftanın zirvesine oturmuş durumda. Netflix’in İspanyol yapımı fazlasıyla iyi bir çıkış yakalamış durumda.

IMDB‘nin her hafta güncellenen, fan favorileri sekmesinde zirveyi yakalayan Platform birçok film severin ilgisini çekiyor. İlginç bir eleştirel yönü bulunan filmin finali sosyal medya ve Youtube platformlarında epey tartışmaya yol açmış durumda.

Puan olarak arkasında bıraktığı rakiplerine göre daha kötü bir performans gösteren film 7 puan almış durumda. Orijinal senaryosu bir tiyatro oyunu olan ve İspanyol izleyicilerle El Hoyo adıyla buluşan Netflix yapımı yayınlandığı platformda da bir süredir zirveden düşmüyor.

Joker Filmi Oyun Oldu

Peki Sıralamanın kalanı nasıl?

İçerisinde bulunduğumuz hafta içerisinde listeye yeni eklenen pek bir film yok. Platform’un zirveye oturması dışında geçtiğimiz haftalardan alışık olduğumuz bir liste ile karşı karşıyayız. Tabii filmin Oscar sahibi ve Oscar adayı filmleri geride bırakmasındaki başarıyı da unutmamak lazım. İşte bu haftanın fan favorileri listesinin ilk beş filmi;

  • 1. Platform (7.0)
  • 2. Parasite (8.6)
  • 3. 1917 (8.4)
  • 4. The Invisible Man (7.3)
  • 5. Knives Out (8.0)

Listenin geriye kalan kısmında ise Joker, Jojo Rabit ve Once Upon a Time in Hollywood gibi diğer Oscar adayları yer alıyor.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir