Anasayfa > Sanat Haberleri > J.J. Abrams Star Wars The Rise of Skywalker’la İlgili Açıklamalar Yaptı

J.J. Abrams Star Wars The Rise of Skywalker’la İlgili Açıklamalar Yaptı

J.J. Abrams, Star Wars Rise of Skywaler’la ilgili verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu. Film Türkiye’de 20 Aralık’ta gösterime girecek.

Star Wars: The Force Awakens ve Star Wars: The Rise of Skywalker’ı karşılaştıran J.J. Abrams “İlk filmde yapmaya cesaret edemeyeceğimi düşündüğüm bir çok şeye bu filmde cesaret ettim.” diye konuştu.

En yeni üçleme de bitmek üzere. 20 Aralık’ta Türkiye’de gösterime girecek olan Star Wars: The Rise of Skywalker, The Force Awakens ile başlayan macerayı nihayete erdirecek. J. J. Abrams aslında 9. film için geri dönmeyecek olmasına rağmen, Colin Trevorrow projeden çekilince projeye dahil olmuştu.

Açıklamasına “Bu filmde kendime serbestlik tanıdım, projeye daha özgürce yaklaştım” diyerek devam eden Abrams, 7. bölümde kafasındaki Star Wars imajına uygun davrandığını ancak üçleme ilerledikçe 7. bölümde yapmayı düşünmeyeceği şeyleri eklediğini söyledi.

Serinin 8. bölümü The Last Jedi bu anlamda seyircilerden daha olumlu bir not almıştı. Abrams da bundan etkilendiğini ve Rian Johnson’ın getirdiği yeniliklerin Star Wars’un ne ile ilgili olduğunu hatırlattığını söyledi. Burda bir parantez açıp, Star Wars’un ilk üçlemesinin tarihi olarak bilim kurgu teknolojisinde bir çığır açtığını ekleyelim.

Star Wars evrenini seviyorsanız Star Wars Mandalorian fragmanı ilginizi çekebilir. Star Wars: Rise of Skywalker haberlerini kaçırmamak için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz!

 

Hakkında Ezgi Çetin

Ezgi Çetin bağımsız bir oyun geliştirici ve Savebutonu yazarıdır. 29 yaşında ve bir kedi annesidir. En sevdiği oyun Tetris.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir