Anasayfa > Sanat Haberleri > Joker Hasılatı Deadpool 2’yi Geride Bıraktı

Joker Hasılatı Deadpool 2’yi Geride Bıraktı

Senenin şüphesiz en çok üzerine konuşulan filmi olan Joker, vizyonda yaptığı hasılatı ile Deadpool 2’yi geride bırakarak en çok izlenen +18 film oldu.

Hepimiz Todd Phillips’in yönetmenliği ve Joaquin Phoenix’in muhteşem oyunculuğu ile Joker’i çok beğendik. Önce adını bile duyurmadan vizyona çıkıp eleştirmenleri şaşırtan film, daha sonrasında da IMDB listelerini yerinden oynatmıştı. Şimdi ise Deadpool 2’yi tahtından indirerek en çok hasılat yapan +18 film olmayı başardı. Seneyi Oscar ödülleriyle kapatacağı düşünülen Joker belli ki uzun bir süre dilimizden düşmeyecek.

Tahtın bir önceki sahibi olan Deadpool 2 785 Milyon Dolarlık bir hasılata ulaşmıştı. Joker ise şimdiden 790 Milyon dolarlık hasılatı ile izleyicilerini büyülemeye devam ediyor. Filmi 65 Milyon dolardan daha düşük bir bütçeyle çekilmiş olması ve gişeler kapandığında 1 Milyar Dolar’lık bir kazanç elde edeceğinin düşünülmesi oldukça ilginç. Çünkü böyle bir hasılat oranıyla film Infinity War’dan dahi çok daha mantıklı bir yatırım olmuş olacak. Ah DC ah, durup durup böyle gönlümüzden vuruyorsun bizi.

Joker Hasılatı Önce Ryan Reynolds Tarafından Kutlandı

Joker’in ulaştığı başarıyı ilk kutlayan isimlerden birisi de Ryan Reynolds oldu. Ryan Reynolds Joker’in film afişiyle biraz oynadığı bir Tweet paylaştı. Paylaştığı görselde merdiven basamaklarında +18 gişe rekortmenleri sırasıyla yer almakta. Bildiğiniz üzere Ryan Reynolds Deadpool’un +18 olması gerektiğini savunan ve yapımcılarla bu sebeple yıllar süren tartışmalar yaşamış bir oyuncu. Dolayısıyla çocuk ve gençlere hitap ettiği düşünülen filmlerle ilgili kanıtladığı kazanç durumlarını kutlaması hiç de garip değil. İşte o Tweet.

Hakkında Eran Küçük

Hikaye > Grafik sempatizanı bir yönetmen. Marmara Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu ve hayali kendi oyunlarını yapabilmek. Savebutonu adresinde çeşitli konularda imtiyazı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir