Anasayfa > Sanat Haberleri > Netflix Elif Şafak ‘ın Ünlü Eserini Dizi Yapacak!

Netflix Elif Şafak ‘ın Ünlü Eserini Dizi Yapacak!

Neflix Elif Şafak tarafından yazılan ünlü romanlarından birini ekranlara taşımaya hazırlanıyor! Detaylar haberimizde.

Netflix şu an için şüphesiz online yayın platformları arasında en popüler olanı. Disney+ ve diğer rakipleri karşısında hala liderliği elden bırakmayan Netflix ülkeler için yerel yapımlar da hazırlayarak o ülkenin seyircilerini kendine daha da bağlamak gibi bir strateji kullanıyor. Ülkemiz için yapılan ancak tüm dünyada izlenebilen Hakan: Muhafız ise bu konudaki en popüler örnek.

Netflix Türkiye Hakan: Muhafız ve Aşk 101 dizilerinin ardından karşımıza bir yapım ile daha çıkmaya hazırlanıyor. Ülkemizde ve dünyada sevilerek okunan Elif Şafak’ın popüler eseri Aşk çok yakında Netflix platformunda olacak. Aşk‘ın haklarını satın alan Netflix bu kez gözünü Türk seyircisinin yanı sıra diğer ülkelerden izleyicilere de dikmiş durumda.

netflix elif şafak

Elif Şafak’ın ünlü romanı Mevlana ve Şems-i Tebrizi arasında geçen ilişkiyi kendine konu ediniyor. Bunu ise Elle adlı bir kadın karakter üzerinden işliyor. Şems-i Tebrizi ve Mevlana‘nın çeşitli eserleri ile bir şekilde tanışan karakterimiz için içsel bir aydınlanma yolculuğu başlıyor.

Netflix Elif Şafak tarafından yazılan ünlü romanı nasıl bir formatta bizlere sunacak bekleyip göreceğiz. Diziye dair henüz elimizde ne bir yayın tarihi ne de oyuncu listesi bulunuyor. Ancak hakları Netflix tarafından satın alınan Aşk‘ı bir an önce ekranlarda görmek için sabırsızlanıyoruz. Projeye dair yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde bir aydınlanma yaşadım. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir